Kripto Paralarda SEC Etkisi Artarak Devam Ediyor! SEC Bir Altcoin İçin Daha Harekete Geçti!

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarında Terra (LUNA) etkisi devam ediyor! Güney Kore polisi tarafından zimmete para geçirilmesi ile ilgili olarak ayrı bir soruşturma da yürütüldüğü aktarıldı. Terra için yapılan bu soruşturmalar arasına bir yenisi daha eklendi. Terra’ya ilişkin hazırlanan rapora göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Terra’nın kara para aklama durumunu ele geçirdiği iddia edildi. Terra ve LUNA’nın çöküşünü çevreleyen iddialarla ilgili devam eden SEC soruşturmasına da bu durumun eklendiği ifade ediliyor.

Kara para aklama konusunda SEC tarafından soruşturma kapsamının genişletilmesi de ciddi bir etki yarattı. Özelikle Terra’nın unsurlarının çöküşünün ardından piyasalara karşı oluşan güvensizlik büyük oranda dikkat çekiyor.

SEC’ten Kritik Terra Tespiti!

SEC’in kısa süre önce Terra’nın bazı klit tasarımcıları için uzaktan bir video anket gerçekleştirmesinin ardında önemli detaylara ulaşıldığı aktarılıyor. Gündem yaratan detaylara göre Terra’nın zayıf yapısının sorgulaması dikkat çekiyor. Projenin CEO’su DO Kwon için de harekete geçildi. Her ay yaklaşık 100 milyar won şirket fonuna zimmete geçirildiği tespit edildi. İddialara göre söz konusu fonların Terra çöküşünden birkaç ay önce işletme giderleri için gönderildiği belirlendi.

Söz konusu rapora göre bu planın Do Kwon’un kara para aklama planı olduğuna dikkat çekiliyor. Ortaya çıkan yeni iddialar ise kripto para piyasalarında ciddi etkiler yaratmaya devam ediyor.

Terra Hakkında Kara Para Aklama Soruşturması!

60 milyar dolarlık Terra’nın çöküşünün ardında SEC soruşturması da devam ediyor. ABD düzenleyici kurumu paranın düzinelerce kripto para cüzdanına transfer edildiğine dair dahili kanıtlar olduğu ifade edildi. Do Kwon ise kişisel kapasitesi kadar para almadığını ifade ediyor. Konuya ilişkin soruşturma ise devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem