Kripto Paralar Yeni Güne Yükselişlerle Başladı

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, uzun bir süredir düşüş eğiliminde hareket ettikten sonra geçtiğimiz haftalarda toparlanma sinyalleri göstermeye başlamıştı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) uzun bir süre 40 bin dolar seviyesinin altında hareket etmesinden sonra yeniden bu seviyenin üzerine çıkması ve 45 bin 500 dolar seviyesine dokunması, piyasaları da hareketlendirmişti. Ancak bu aşamadan sonra piyasalarda yeniden düşüşler yaşandı ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgale başlaması ile birlikte piyasalarda sert değer kayıpları görüldü. 24 Şubat günü gelen sert düşüşlerin ardından Bitcoin öncülüğünde piyasalar yeniden toparlanmaya başladı.

Kripto Para Piyasaları Yönünü Yukarı Çevirdi

Rusya’nın, Ukrayna’ya saldırıya başlaması ile birlikte 24 Şubat tarihinde kripto para piyasalarında sert düşüşler yaşandı. Savaşın etkisi, kripto para piyasalarında risk iştahının azalmasına neden olurken, Bitcoin ve altcoinler de sert değer kayıplarıyla karşılaştı. Neredeyse tüm kripto para birimlerinin değer kaybı yaşaması ile birlikte, piyasaların toplam değeri de ciddi düşüşler yaşadı. Düşüşlerle birlikte oluşan bu tablonun ardından 25 Şubat Cuma günü kripto paralar adına pozitif başladı. Coingecko verilerine göre Cuma sabahında kripto para piyasalarının toplam değeri %7,8 oranda artış ile savaş öncesindeki düzeyine ilerledi ve piyasaların toplam değeri yeniden 1,78 trilyon dolar seviyesine ulaştı.

 Bitcoin ve Altcoinler Toparlanmaya Başladı

Kripto para piyasasının yükselişine lider kripto para birimi Bitcoin de eşlik etti. Bitcoin aynı süreçte %10’dan fazla değer kazanarak, bir kez daha 39 bin dolar seviyesine yaklaştı. Bitcoin’in 38 bin dolar seviyesini aşması ile birlikte altcoin piyasasında da yukarı yönlü hareketlilikler başladı ve Ethereum (ETH) aynı süreçte %11 oranda değer kazancı yaşayarak yeniden 2 bin 600 dolar seviyesinin üzerine tırmandı. Öte yandan Ripple (XRP) ve Dogecoin (DOGE) de benzer oranlarda değer artışları yaşadı. Bu artışlarla birlikte XRP 0,69 dolar seviyesine, DOGE ise 0,12 dolar seviyesine yükseldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem