Kripto Paralar Yeni Güne Sert Volatilite ile Başladı

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları uzun bir süredir düşüş eğiliminde hareket ediyor. Bitcoin’in (BTC) Kasım ayında gördüğü 69 bin dolarlık ATH bölgesinden sonra düşüşe geçmesi ve ardından bu düşüşlerin hızlanması, altcoinler genelinde de benzer düşüşlerin yaşanmasına neden olmuştu. Uzunca bir süredir 40 bin dolar seviyesinin üzerinde kalmak için fiyat mücadelesi veren Bitcoin, bir süre önce 45 bin dolar üzerine çıkarak bunu başarmış gibi görünse de burada kalıcı olamadı ve yeniden 40 bin dolar seviyesi altında hareket etmeye başladı. ABD’de imzalanan kararname etkisi ile bu bölgeyi de aşan BTC, son 24 saatte 40 bin dolar seviyesindeki hamlesinde başarılı olamadı.

Bitcoin Dalgalandı, Hareketlilik Piyasa Geneline Yansıdı

CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatlik süreçte Bitcoin 40 bin dolar seviyesine doğru hareketlendi ve güçlü bir yükseliş başlattığı izlenimi oluşturdu. Ancak BTC bu bölgeye karşı başlattığı yükseliş hareketinde bekleneni veremedi ve 40 bin dolar bölgesinde bir reddedilme ile karşılaştı. Bitcoin’in bu bölgede reddedilmesi, piyasaların da hızlı bir şekilde dalgalanma yaşamasına neden oldu. Zira Bitcoin ile yükselişe geçen kripto paralar, Bitcoin hızlı bir şekilde geri dönmesi ile belirsiz fiyat hareketleri yaşamaya başladı. BTC bu bölgede reddedildikten sonra 39 bin dolar bandında konsolidasyon evresine geçti.

Altcoinlerde Son Durum

Yazım sırasında Bitcoin 39 bin 134 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin’in bu fiyat seviyesine gelene kadar gösterdiği performanslara benzer fiyat hareketleri ortaya koyan Ethereum (ETH) ise yazım sırasında 2 bin 583 dolar seviyesinde hareket ediyor. Bitcoin ve Ethereum’un dalgalandığı süreçte altcoinler genelinde de dalgalanmalar görülürken, Ripple (XRP) ise bu süreçte güçlü kalmayı başararak yukarı yönlü hareketlerini korudu. Gün içinde 0,84 dolar seviyesine kadar yükselerek dikkat çeken XRP, yazım sırasında 0,80 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem