Kripto Paralar Kan Kızılına Büründü! Toplam Değer Düşüşte

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, bir süredir düşüş eğiliminde hareket ediyordu. Bitcoin’in (BTC) 50 bin dolar altındaki fiyat sıkışıklığını 47 bin dolar bölgesinin altına indirmesi ile birlikte düşüş eğilimi de şiddetini arttırdı. Kasım ayından bu yana devam eden bu süreçte Bitcoin, 5 Ocak tarihinde daha sert düşüşler yaşayarak kritik fiyat bölgesi olan 42 bin dolar bandına kadar geriledi. Bitcoin’in 42 bin dolar seviyesine kadar gerilemesi ve ardından yeni günde buradaki desteğini de kaybetmesi ile birlikte kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri de 2 trilyon dolar seviyesinin altına geriledi.

Ethereum 3 Bin 200 Doların Altına Sarktı

Kripto para piyasalarında Bitcoin’in düşüşlerinin hızlandırarak 41 bin 300 dolar seviyesine kadar gerilemesi ile birlikte genel anlamda aşağı yönlü bir ivmelenme yaşandı. Artan düşüşler sonrasında piyasa genelinde satış baskısı da arttı ve neredeyse tüm kripto para birimleri yüksek oranlı değer kayıpları yaşamaya başladı. Bitcoin’e paralel fiyat hareketleri sergileyen Ethereum (ETH) da bir süredir kritik bölgelerde hareket ediyordu. Son düşüşler ile birlikte Ethereum da 3 bin 200 dolar bandının altına sarkarak 3 bin 140 dolar seviyelerinde işlem görmeye başladı. Kripto para ekosisteminin toplam değerinin de 2 trilyon dolar seviyesinin altına sarkması, bu endişeleri arttırdı.

Korku ve Açgözlülük Endeksi Temmuz’dan Bu Yana En Düşük Seviyesinde

Bitcoin geçtiğimiz hafta içi sergilediği yukarı yönlü fiyat hareketlerinde 47 bin 500 dolar fiyat bölgesinde reddedildi ve aşağı yönlü hareketler başladı. Ardından 45 bin dolardaki desteğini kaybeden Bitcoin, 7 Ocak tarihinde 42 bin dolar seviyesindeki desteğin altına da geriledi. Son düşüşler ışığında kripto para piyasasında Korku ve Açgözlülük Endeksi de Temmuz 2021 döneminden bu yana en düşük seviyelerini görmüş oldu. Eylül ayından bu yana kripto para piyasalarının toplam değeri ilk kez 1,95 trilyon dolar seviyesini gördü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem