Kripto Para Piyasaları Güne Yükselişle Başladı

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzunca bir süredir konsolidasyon aralığını daraltmış ve 45 bin dolar ile 48 bin dolar aralığında fiyat sıkışıklığı yaşamaya başlamıştı. Kasım ayı başlarında görülen 69 bin dolar seviyesinin ardından bir süre 42 bin dolar seviyesine kadar gerileyen BTC, daha sonra 46 bin dolar ile 50 bin dolar aralığında konsolidasyon yaşamaya başlamıştı ancak bu aralık daha sonra 45 bin dolar ile 48 bin dolar aralığına çekilmişti. Düşüş eğiliminde seyreden piyasalarda Bitcoin, 21 Aralık Salı gününe tekrar yükselişle giriş yaptı ve günün erken saatlerinde bu konsolidasyonu kırarak 48 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin’deki yukarı yönlü ivmelenme, piyasaları da benzer şekilde harekete geçirdi.

Bitcoin ve Ethereum

Bitcoin son haftalarda birçok destek noktasını kaybetmiş ve kısa vadede ciddi ölçülerde güç kaybı yaşamıştı. Ancak yeni güne girilirken BTC yukarı yönlü fiyat hareketleri serilemeye başladı ve yeniden 48 bin 700 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı. Bitcoin’deki yükseliş ile birlikte harekete geçen Ethereum (ETH) da yeniden 4 bin dolar seviyesinin üzerini gördü. Yazım sırasında Bitcoin 48 bin 601 dolar seviyesinde işlem görüyor ve öte yandan Ethereum da yazım sırasında 4 bin 014 dolar seviyesinde işlem görüyor.

AVAX Sert Yükseldi, SOL ve XRP Geri Çekildi

Bitcoin ve Ethereum’un yükselişe geçtiği tabloda birçok altcoin de değer artışları ile yatırımcısını sevindirdi. Son 24 saatlik süreçte, piyasa değeri ile ilk 10’da yer alan kripto paralar arasında en ciddi değer artışını %10’dan fazla yükselen Avalanche (AVAX) yaşadı. Piyasalarda yeşil grafikler görülürken piyasadan ayrık eden altcoinler ise Solana (SOL) ve Ripple (XRP) oldu. İlk 10’da yer alan kripto paralar arasında düşüş yaşayanlardan SOL %0,41 oranında ve XRP de %0,40 oranında değer kaybı ile karşılaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem