Kripto Para Pazarının Değeri Yükselişte!

Benzer Haberler

CoinGecko’nun ilettiği veriler tam 518 kripto para borsasında bulunan 10.418 kripto parayı temel alıyor. CoinGecko, Bitcoin ve diğer kripto paraların yükseliş göstermesi ile birlikte toplam kripto para piyasasının ilk defa 3 trilyon doların üzerine çıktığını iddia etti.

CoinGecko’ya göre, kripto paraların toplam piyasa değeri 20 Ekim 2021 tarihinde 2,62 trilyon dolarlık eski rekoru yenilemişti. Kripto para piyasası neredeyse 3 hafta içinde %14.5 değer kazanarak yeni rekoru da alaşağı etti. 20 Temmuz 2021’de kripto para piyasa değeri sert bir düşüş yaşamıştı. 1,24 trilyon dolarlık toplam değere kadar inen kripto para piyasası, 12 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmıştı.

CoinGecko’nun ilettiği veriler tam 518 kripto para borsasında bulunan 10.418 kripto parayı temel alıyor. Bitcoin geçtiğimiz iki senede etkileyici fiyat performansı göstermiş olsa da, BTC’nin piyasa hakimiyeti, 6 Eylül 2019’da %70’lik zirvesinden bu yana ciddi bir düşüş gördü.

Halihazırda Ethereum, toplam piyasanın %18.6’sını oluşturuyor. Bu rakama dolar cinsinden bakacak olursak Ethereum, piyasa değeri olarak 560 milyar dolar seviyelerinde. Bununla beraber Bitcoin, kripto para piyasasının %40,5’ini temsil ediyor. Bitcoin’in piyasa değeri ise 1,22 trilyon dolar olarak hesaplandı.

Ayrıca Messari kaynaklarına göre Ethereum ekosistemi an itibarıyla 829 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmış durumda. Bu rakam piyasa değeri açısından %27.6’lık bir değeri ifade ediyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem