Kripto Para Firmaları Singapur’u Bekledikleri Gibi Bulmadı

Benzer Haberler

Nikkei Asia’nın aktardığına göre, kripto dostu duruşları nedeniyle Singapur’a ilgi duyan kripto para şirketleri, Singapur’da yasal olarak faaliyet göstermenin zorluğunu fark etmeye başladı.

Singapurlu düzenleyiciler tarafından yayınlanan rakamlara göre, lisans başvurusunda bulunan yaklaşık 170 kripto para birimi işletmesinden 100’ünden fazlası geri çevrildi veya başvurularını geri çekti. Muafiyetler altında faaliyet gösteren işletmelerin pek çoğu ise belirsiz bir gelecekle karşı karşıya.

Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto para birimlerini içeren blok zinciri teknolojisinin kullanımında yeniliği desteklerken, bununla ilgili riskleri de kabul ediyor.

“İşlemlerin hızı ve sınır ötesi doğası nedeniyle kripto para birimleri kara para aklama, terörizmin finansmanı veya nükleer silahların yayılmasının finansmanı için kötüye kullanılabilir. Singapur’daki dijital ödeme jetonu hizmet sağlayıcıları, uygun müşteri durum tespiti yapma, düzenli hesap incelemeleri yapma ve şüpheli işlemleri izleme ve bildirme ihtiyacı da dahil olmak üzere bu tür riskleri azaltmak için gerekliliklere uymak zorundadır.”

Lisans rejimi uygulanmadan önce Singapur’da faaliyet gösteren şirketlere, lisans başvurularının sonucu bilinene kadar muafiyet tanınmıştı. Kıdemli Bakan Tharman Shanmugaratnam, temmuz ayında parlamentoya verdiği demeçte, bu tür muafiyetler altında faaliyet gösteren 90 kripto firması vardı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem