Kripto Para Dolandırıcılığı Sebebiyle Gözaltına Alınan Emniyet Müdürü Serbest Bırakıldı

Benzer Haberler

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen “saadet zinciri” yapısıyla kripto para dolandırıcılığı yapan kişilere yönelik soruşturma nedeniyle gözaltına alınan TFF Temsilciler Kurulu Başkanı olan 2. Sınıf Emniyet Müdürü Kerim Altıay serbest bırakıldı.

Eski bankacı Başak Şentürk ve babası Zekai Şentürk, kurdukları şirket ile kripto para yatırımı yapacaklarını ve kar payı vereceklerini ileri sürerek para topladı. Aralarında ünlü futbolcular, hakemler, emniyet ve adliye çalışanlarından yaklaşık 450 milyon lira toparlandı.

18 Kişi Gözaltına Alındı

Ancak şikayetlerin artması üzerine hareket geçen Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, geniş çaplı soruşturma başlattı. Polis,12 ilde eş zamanlı operasyon yaparak 18 kişiyi gözaltına aldı. Adliyeye çıkarılan zanlılardan, Başak Şentürk ile babası Zekai Şentürk “Nitelikli Dolandırıcılık” suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Emniyet Müdürü Serbest

Soruşturma kapsamında olaylarda adı geçen TFF Temsilciler Kurulu Başkanı olan 2. Sınıf Emniyet Müdürü Kerim Altıay da Ankara’da yakalanıp Trabzon’a gönderildi. Emniyet Müdürlüğünde ifadesi tamamlanan Kerim Altıay nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Yurt dışına çıkma yasağı konulan Kerim Altıay, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem