” Kripto Kraliçesi ” Ruja Ignatova, FBI En Çok Aranan 10 Kaçak Listesine Girdi!

Benzer Haberler

” Kripto Kraliçesi ” olarak anılan Ruja Ignatova, FBI en çok aranan 10 kaçak listesine girdi.

Onecoin’in kurucu ortaklarından birisi olan ve ” Kripto Kraliçesi ” lakabıyla anılan Ruja Ignatova, Perşembe günü Amerikan Federal Soruşturma Bürosu’nun ( FBI ) en çok aranan on kaçak listesine girdi. FBI, Ignatova’nın tutuklanmasına yardımcı olabilecek kanıtları sunanlara ise 100 bin dolara kadar ödül verileceğini duyurdu.

Ruja Ignatova, Onecoin’in kurucu ortaklarından birisi olarak yer alıyor. Yerel bir kripto para birimine sahip bir blok zinciri projesi olarak tanıtılan ancak kripto para birimi ya da blok zinciri projesi bulunmayan Onecoin, kurulan ponzi sistemi ile katılımcıları 4 Milyar dolardan fazla dolandırdığı tahmin ediliyor.

Kayıp 4 Milyar Dolar

2014 yılından 2016 yılına kadar üye toplayan Onecoin yönetimi ve Ignatova, ponzi sisteminin dağılmasıyla beraber operasyonlarını iki hafta süreyle durduklarını açıklamıştı. Ocak 2017 yılı itibariyle kapatılan Onecoin borsası xcoinx sonrasında Ignatova ortadan kayboldu. 2021 Kasım ayında ise çıkan haberlere göre Londra’da 20 Milyon dolar değerinde bir daire satın alan Ignatova, hakkında çıkan ultra lüks yaşamının devam ettiği iddialarını güçlendirdi. 2022’in ortalarında Europol tarafından Avrupa’nın en çok aranan kaçaklar listesine eklenmişti.

Kripto ve piyasalar ile ilgili en son haberleri anında öğrenmek için bizi sosyal mecralardan takip etmeyi unutmayın.

Twitter Adresimiz: Parasanal Twitter

Facebook Adresimiz: Parasanal Facebook

Telegram Kanalımız: Parasanal Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem