Kripto İş İlanlarında %1500 Artış Yaşandı!

Benzer Haberler

Yeni bir Bloomberg raporuna göre, eski ve yeni firmalar hızla büyüyen sektöre girmeye çalıştıkça kripto iş ilanları gün geçtikçe artıyor. Bloomberg verilerine göre kripto odaklı bir iş kurulu olan Cryptocurrency Jobs, ücretli listeleme kategorisinin geçen yıl yaklaşık %1500 oranında arttığını gördü.

Kripto olmayan panolar da aynı tür parabolik büyüme görüyor. LinkedIn’deki ücretli ABD gönderileri, ağustos ayında yıllık %600 artış gösterdi. Benzer şekilde, Indeed.com’daki kripto iş aramaları da geçtiğimiz yıl iki katına çıktı.

Cryptocurrency Jobs kurucusu Daniel Adler, Bloomberg’e “Şu anda herkes farklı departmanlarda işe alım yapıyor. 2017 yılından bu yana Cryptocurrency Jobs’a bu kadar iş başvurusu gelmemişti” Dedi.

Daniel Adler’in sitesinde reklam veren şirketler arasında Coinbase gibi kripto yerlileri ile Accenture ve JPMorgan Chase gibi ağırbaşlı, eski oyuncular da yer alıyor. Adler bu iş fırsatlarının birçoğunun merkezi olmayan finans alanında olduğunu da sözlerine ekledi.

İstihdam fırsatlarındaki artış, Bitcoin’in patlama yaşadığı bir dönemde gerçekleşti. Lider kripto para birimi olan Bitcoin’in 10.000 dolardan 60.000 dolar seviyesine fırlaması, iş fırsatlarındaki artışın en büyük nedeni olarak gösteriliyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem