Kripto Firmaları Dolandırıcılık Raporlama Platformunu Başlattı

Benzer Haberler

 

 

Binance ve Solana başta olmak üzere birçok kripto firması topluluk destekli yeni bir kripto dolandırıcılığı raporlama platformu olan ” Chainabuse ” yi başlattıklarını açıkladı. Yetkililer bu platformun kripto para ekonomisindeki herkesi hackerlık, dolandırıcılık ya da diğer bir dolandırıcılık faaliyetleri gördüğü anda diğerlerini uyarma şansı verdiği iletti.

TRM Labs, Circle, Solana Foundation, the Aave Companies, Hedera, Binance us. ve Civic gibi büyük kripto firmaları geçen hafta birleşerek çıkartmış oldukları topluluk destekli olan bu projenin lansmanı duyuruldu. Kullanıcılar tarafından ücretsiz kullanılacak olan bu aracın kripto kullanıcılarının kripto para piyasalarında daha güvenli bir şekilde işlem yapabilmeleri için aktif rol oynayacak bir araç olarak görülmesinin hedeflendiği aktarılıyor.

Şuan için Bitcoin, Ethereum, Solana, Polygon, Binance Smart Chain, Tron ve Hedera başlıkları altında olumlu ya da olumsuz olarak rapor sunulabiliyor. Kullanıcılar bu başlıklar altında sundukları raporlar ile olası bir dolandırıcılık suçuna karşı anında geri bildirim yapabilecekler.

Chainabuse platformunun asıl amacının ise; dolandırıcılığa uğramış kullanıcıların başkalarını bu konuda uyarmak olduğu ve kolluk kuvvetlerine herhangi bir bildirimde bulunulmadığı açıklandı. Fakat sitede yer alan diğer bir bölümde ise aynı dolandırıcılığa uğramış kullanıcıların kolluk kuvvetlerine ihbarda bulunmasına ya da bu suça maruz kalmış yeni kurbanların tespit edilmesinde yardımcı olabileceği yönünde de bir amaç paylaşılmış.

Chainabuse ekibi ise bu tür dolandırıcılık suçlarına maruz kalmış kişilerin kendi ülkelerinde bulunan kolluk kuvvetlerine gidip ihbarda bulunmaları konusunda teşvik edeceklerini aktardı.

Kripto ile ilgili en son haberler için bizi twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.
Twitter Adresimiz: Parasanal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem