Kripto Dünyasında Meta Devrimi Gerçekleşiyor!

Benzer Haberler

Dünya devi Facebook, ismini Meta olarak güncelledikten dakikalar sonra kripto piyasası kasıp kavruldu. Meta coinleri rekor tazelerken yatırımcıların aklına birçok soru geldi. Meta kavramının ne olduğu, Meta grubundaki coinlerin hangileri olduğu birçok kişide merak uyandırdı.

Metaverse coin olarak ortaya çıkan bazı coinler, piyasaya sürüldükleri günden bu yana yapılan açıklamalar ve tahminler neticesinde değer kazandı. Sanal ortamlarda ve çeşitli kripto para borsalarında metaverse coinlerin popüler olacağı, hatta gelecekte kullanılacak para birimi olacağı iddia edildi.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, isim değişikliği yapılacağını açıklamıştı. Herkesin benimsediği Facebook ismi neden Metaverse oldu? Metaverse nedir, ne işe yarar? Yazımızda bu soruları cevaplandıracağız.

Dünya Devinin İsmi Neden Meta Oldu?

Facebook kullanıcıları uzunca bir müddet kullandıkları facebook oluşumunun adının değiştiğini öğrenince şaşkınlığa uğradı. Pek çok kullanıcı Facebook adının neden Metaverse olduğunu araştırmaya başladı. Yeni teknoloji meta yönelik çalışmalar yapan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in bu teknolojiye ayak uydurmak ve meta ismini daha yoğun şekilde insanların hayatına girmesini sağlamak için bu değişikliği yaptığı iddia ediliyor.

Metaverse Ne İşe Yarar?

Metaverse kelime anlamı olarak “normalin ötesinde olan” anlamına gelmektedir. Bu anlamdan yola çıkarak Facebook’un gerçek dışı olarak görülebilecek çalışmalara imza atacağı tahmin ediliyor. Yalnızca fiziksel olarak değil, sanal olarak görüşmeler yapıp birlikte oyun oynanabilecek, sanal dünya karakteri içinde yaşayabileceği bir dünya projesi hayata geçirilmeye çalışılıyor.

Facebook projesinin tamamen metaverse evrenine yoğunlaştığı haberleri uzun zamandır gündemi meşgul ediyordu. Çok da uzun olmayan bir gelecekte metaverse sayesinde artık sanal dünyanın bizzat içinde yer alarak sanal yaşam ortamları oluşturulacak.

Sanal dünya kavramının daha da ciddiyet kazandığı şu günlerde meta kavramı da oldukça önem arz ediyor. Meta konusunda farklı farklı çevrelerin yakın zamanda önemli adımlar atılacağı tahmin ediliyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem