Kraken’e Soğuk Duş: 1.25 Milyon Dolar Para Ceza Yedi!

Benzer Haberler

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) varlıkları yasa dışı olarak sunduğu için önde gelen kripto para borsalarından olan Kraken’e 1.25 milyon dolar para cezası kesti.

Emtia ve döviz düzenleme kuruluşu olan CFTC, Kraken’in Haziran 2020 ile Temmuz 2021 arasında bazı müşterilerine Bitcoin dahil olmak üzere dijital varlıklarda marjlı perakende emtia işlemlerini kolaylaştırdığı için para cezasına çarptırıldığını söyledi. Ayrıca şirketin bir vadeli işlem komisyoncusu (FCM) olarak kayıt yaptırmadığı da belirtildi.

Kraken, yediği ceza sonrası güvenilirliğinden ve profesyonelliğinden ödün vermeyerek erdemli bir şekilde CFTC’ye yasalara ve kripto para düzenlemelerine tabi olduklarını bildirdi:

“Bugünkü karara saygı duyuyor, denetimlere ve düzenlemelere tabi olduğumuzu bildiriyoruz. Adaletli bir çalışma sahasını temin etmek için denetleyici ve düzenleyici kuruluşlarla birlikte çalışmaya kararlıyız. Makul düzenlemelere bağlı bir firma olarak, önerilen marj ticareti kılavuzu hakkında CFTC ile görüştük. Kılavuzun neye izin vereceği konusunda net bilgiler aldık. Bu yılın haziran ayında ABD’de bulunan marj ürünlerimizi uygun müşterilerimizle sınırlandırmaya başladık.”

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem