Kraken Raporuna Göre ABD’deki Bitcoin ATM’leri Saldırılara Karşı Savunmasız!

Benzer Haberler

Bitcoin hesapları sanal dünyada blockchain teknolojisi ile korunsa da Bitcoin ATM’leri için kafalar hala karışık. Bitcoin ATM’leri oldukça güvenli bir yapıya sahip görünüyor olabilir. Ancak çarşamba günü önde gelen kripto para borsası Kraken tartışmalı bir rapor ortaya koydu.

Kraken’in yayınladığı rapora göre; özellikle ABD’de bulunan Bitcoin ATM’leri, kısmen zayıf güvenlik sistemleri nedeniyle saldırılara karşı savunmasız durumda.

Raporda, Bitcoin ATM’lerinin insanların dolarlarını kripto para birimine dönüştürmelerine izin verdiği, ancak sunucu adresleri, uygulamaları ve güvenlik gibi temel şeylerin kolayca değiştirilebildiği belirtildi.

Bitcoin ATM’leri dünyaya yayılmış durumda. Ancak Statista’nın verilerine göre, ABD’de diğer tüm ülkelerden çok fazla Bitcoin ATM’si var. ABD, 22.235’ten fazla Bitcoin ATM’si ile dünyada en fazla Bitcoin ATM’sine sahip birinci ülke olurken, Kanada 1.776 Bitcoin ATM’si ile dünyada en fazla Bitcoin ATM’si olan ikinci ülke oldu.

Raporda Bitcoin ATM’lerinin yenilikçi ve kullanışlı olduğu kaydedilirken, kolay kullanımından mütevellit saldırılara açık olabileceği de vurgulandı:

“Bitcoin ATM’leri, tüketicilerin kripto para satın almaları için uygun ve dostane bir yol sunuyor. Bu kullanım kolaylığı bazen güvenlik pahasına gelebilir.”

Kraken tarafından yayınlanan raporda, kripto para kullanıcılarının özellikle GBBATM2’nin ATM’lerine karşı dikkatli olması gerektiği de vurgulandı. Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından olan Kraken, Bitcoin ATM’lerinde işlem yapacak olan kullanıcılara, “yalnızca güven duydukları, iyi korunduğundan emin oldukları ve güvenlik kameraları ile denetlendiğini bildiği ATM’lerde” işlem yapmalarını tavsiye etti.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem