Kolombiyalı Kullanıcılar Fonlarını Engelledikleri İçin Binance’e Dava Açtı

Benzer Haberler

Kolombiyalı bir grup Binance kullanıcısı, hesaplarının yaklaşık beş aydır Binance tarafından bloke edildiğini bildirdi. Hesapları bloke edilen kullanıcıların davayı yargıya taşıyacağı bildirildi.

Hesabınızda para olup da birdenbire, yasadışı faaliyetlerden geldiği için ona erişemeyeceğinizi söyleyen bir e-posta almaktan daha kötü ne olabilir? Binance’de kripto ticareti yapan bir grup genç Kolombiyalı’nın başına gelen tam olarak buydu.

FIOD’a (Hollanda Vergi Bilgi ve Soruşturma Servisi) göre, beş aydan fazla bir süredir Binance hesapları bloke kalan Kolombiyalı kullanıcının, sosyal medyada hesaplarının Binance tarafından “yasadışı faaliyetlerden para aldıkları” gerekçesiyle bloke edildiğini bildirdi. Hatta bazıları, hesaplarındaki fonların herhangi bir izin alınmadan çekildiği dahi iddialar arasında.

Bu durumdan etkilenenlerden biri de Andrea Torrente. Latin Amerika kripto haber sitesi Criptonoticias’a 15 gün önce verdiği bir röportajda, bugün itibarıyla bloke olan hesabını kurtarmak için avukatı aracılığıyla yasal yollara başvurmak zorunda kaldığını söyledi.

Ancak Binance’in Kolombiya’daki yasal temsilcisinden veya ilgili makamlardan resmi bir yanıt almadı. Hesapları bloke edilen kripto para yatırımcılarının ne pahasına olursa olsun avukatlarına müracaat edeceği, adaleti sağlamak için gerekirse yüklü miktarda para harcayacakları aktarıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem