Kocaeli’de Bitcoin Operasyonu!

Benzer Haberler

Kocaeli’de jandarma, kaçak elektrik ile Bitcoin üretimi boş işler düzenlendi. Operasyonda, piyasa değeri yaklaşık 10 milyon lira olan çok sayıda kripto para üretim cihazı ele geçirildi. Operasyonda teslim alınanın ayında 500 bin liradan fazla arazi tespit edildi.

Kocaeli’nde bir fabrikanın Gebze ilçesi Bitcoin üretildiği bilgisini verdikten sonra Mahallesi’nde bir fabrikanın Gebze ilçesi Kocaeli’nde üretildiği bilgisine kavuşan İl Jandarma Komutanlığı İl geçti.

Kaçak Elektrikle Bitcoin Ürettiler

Olayla ilgili olabileceğine inanmayan jandarma, S.C. (31) isimli fabrikanın mühürlenen bölümünde, gezinirken, kullandığı cihazlarla Bitcoin olayni tespit etti. Ekipler tarafından adrese operasyon düzenlendi.

Cihazların Değeri Yaklaşık 10 Milyon TL

Gerçekleştirilen işletmede kaçak elektrik hattı çekilde, eğitimli bir trafik ile bağlantı ile yapılan, 9 milyon 750 bin TL değerinde 650 adet kripto para üretim cihazı ele geçirildi. Şahsın sistemle aylık 60 bin (yaklaşık 545 bin TL kazanç) elde ettiği tespit edildi. Olayla ilgili S.C. hakkında işlem başlatıldı.

Öte yandan, El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmesi ile amaçlı kripto paralar, sahte para olarak değerlendirildi. Bu olayın hakkında, ‘parada sahtecilik’ suçundan işlemin başlatıldığı öğrenildi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem