JPMorgan CEO’sunun Gündemi Yine “Bitcoin”

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz haftada da hareketlilikler yaşadı ve 55 bin dolar seviyesinin üzerine yerleşti. Yeni haftaya 56 bin dolar üzerinde başlayan Bitcoin, haftanın ikinci gününe de bu fiyat bölgesinde giriş yaptı. Son dönemlerde yatırımcıların ve analistlerin yükseliş umut ve beklentilerini arttıran BTC için özellikle bu gibi dönemlerde olumlu yorumlar gündeme gelebiliyor. Bitcoin’den yükselişler beklendiği ve halihazırda rallinin olduğu süreçlerde gelen yukarı yönlü tahminler gibi, her fırsatta Bitcoin’i ve genel olarak kripto para birimlerini eleştiren isimler de bulunuyor. Bu isimlerden biri olan JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, yine yaptığı bir konuşmasında Bitcoin eleştirileriyle dikkat çekti.

Jamie Dimon: “Bitcoin’in Değersiz Olduğunu Düşünüyorum”

Her fırsatta Bitcoin’i eleştirmesiyle bilinen, ABD’nin en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, bu kez de Uluslararası Finans Enstitüsü Yıllık Üyelik toplantısında yaptığı konuşmada Bitcoin’i eleştirdi. Dimon BTC’nin “değersiz” bir varlık olduğunu iddia etti ve “Şahsen Bitcoin’in değersiz olduğunu düşünüyorum” sözlerini dile getirdi. Daha önce de benzer şekilde açıklamalarda bulunarak dikkatleri çeken Dimon, söz konusu açıklamasının ardından, Bitcoin’in sınırlı arzını sorgulayan sözler dile getirdi.

Dimon, BTC Arzını Ele Aldı

Bilindiği gibi Bitcoin’in 21 milyonluk arzı bulunuyor ve bunun 18 milyonundan fazlası dolaşımda. Bitcoin’in bu yönünü ele alan Jamie Dimon, bunun değiştirilebileceğini ifade etti. Dimon konuya ilişkin olarak “Gruba başka bir konuda meydan okuyacağım. Bitcoin’in 21 milyon sınırının olduğunu nereden biliyorsunuz? Hepiniz algoritmaları okudunuz mu? Hepiniz buna inanıyor musunuz? Bilmiyorum, ben her zaman bu tip şeylere şüpheyle yaklaştım.” ifadelerini kullandı.

JPMorgan Neden BTC Yatırımlarına İzin Veriyor?

JPMorgan CEO’su Dimon her fırsatta Bitcoin’i eleştiriyor ancak JPMorgan bankası da müşterilerinin Bitcoin’e yatırım yapmasına olanak tanıyor. Dimon’un konuşması sırasında ona bu yönde bir soru yöneltildi. Ünlü CEO’ya, bankanın neden BTC yatırımlarına izin verdiği sorulunca, Dimon da buna sigara örneğiyle yanıt verdi. Dimon söz konusu yanıtında “Sigara içilmemesi gerektiğini de düşünüyorum ama müşterilerimizin hepsi yetişkin kişiler” sözlerine yer verdi. Ünlü CEO geçtiğimiz hafta da bir açıklamasında BTC’nin değersiz olduğunu dile getirmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem