JPMorgan CEO’su: Düzenleyiciler “Cehennemi Düzenleyecek!”

Benzer Haberler

Küresel yatırım bankası JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığını ve “düzenleyicilerin cehennemi düzenlediklerini” söylüyor. Dimon Bitcoin için olumsuz tablo çizerek şunları vurguladı: “İnsanlar bunu vergiden kaçınmak için seks ticareti ve fidye yazılımı için kullanıyorsa, isteseniz de istemeseniz de düzenlenecektir.”

JPMorgan Chase Başkanı ve CEO’su Jamie Dimon, pazartesi günü yayınlanan HBO adlı programda Axios ile yaptığı röportajda Bitcoin ve kripto karşıtı duruşundan ödün vermedi. Dimon’a, Bitcoin’in “geleceğin aptal altını” olup olmadığı soruldu. JPMorgan patronu Axios’un sorusuna enteresan bir cevap verdi:

“Gerçek bir değeri yok. Düzenleyiciler cehennemi düzenleyecek.”

Dimon, kripto para biriminin uzun vadede olacağını kabul ederken, “Çin’in yaptığı gibi, bir yerlerde daha yasadışı sayılacağına inandım. Bu yüzden bunun biraz “aptal altını” olduğunu düşünüyorum.” Dedi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey de dahil olmak üzere birçok düzenleyici benzer şekilde Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığını söyledi. Buna karşılık, birçoğu fiat para birimlerinin de içsel bir değeri olmadığına dikkat çekildi.

Louis Federal Rezerv Bankası tarafından yayınlanan bir raporda şöyle deniyor:

“ABD Doları, Euro ve İsviçre Frangı gibi devlet tekelinde olan para birimlerinin dahi gerçek bir değeri yoktur.”

Dimon’a ayrıca hükümetlerin Bitcoin’i düzenlemesi gerekip gerekmediği soruldu. “Evet,” diye haykırdı ve sözlerine ekledi:

“Yapmak zorundalar. Bir bankanın para transferi konusunda yaptığı her şeyi düzenleyemezsiniz ve insanların para olduğunu düşündüğü şeyi düzenleyemezsiniz.”

JPMorgan yöneticisi konuya ilişkin açıklamalarını şu sözlerle bitirdi:

“Buna bir menkul kıymet, dijital varlık ya da buna benzer bir şey diyebilirsiniz. Ancak insanlar bunu vergiden kaçınma, seks ticareti ve fidye yazılımı için kullanıyorsa, isteseniz de istemeseniz de düzenlemeye tabi tutulacaklardır. Yani bu ahlaki kaygılarla söylenmiş bir açıklama değil, gerçek bir açıklamadır.”

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem