Joe Biden’ın Açıklamalarıyla Kriptolar Kızıla Büründü

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarında, ABD Başkanı Joe Biden’ın 22 Kasım Pazartesi akşamı yaptığı açıklamalar etkisini gösterdi. Biden’ın, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı’nı açıklayacağı konuşma, hem kripto para piyasalarında hem de geleneksel piyasalarda büyük bir merakla bekleniyordu. Biden, açıklamasında Fed Başkanı Jerome Powell’ın görevine devam edeceğini açıkladı ve Powell’ın, kripto para sektörü de dahil regülasyonlarda aktif rol alacağını dile getirdi. Biden’ın açıklamaları kripto para piyasalarına negatif şekilde yansıdı ve piyasalarda Bitcoin (BTC) öncülüğünde yeni bir düşüş hareketliliği başladı. Bu süreçte BTC 57 bin dolar desteğini kaybetti ve altcoin piyasasında da benzer değer kayıpları görüldü.

Bitcoin’de (BTC) Son Durum

Kripto para piyasalarında satış baskısının devam etmesi ile birlikte Bitcoin 55 bin 900 dolar bandını gördü ve ardından gelen hızlı toparlanma ile bu destek bölgesinin üzerine çıktı. Ancak hafta sonunda 60 bin dolar desteğini kazanan ve yeni haftada bu desteğini kaybeden Bitcoin’in, Biden’ın açıklamaları sonrası değer kaybı yaşaması, piyasaların genel tabloda kırmızıya bürünmesine neden oldu. Yazım sırasında Bitcoin 56 bin 237 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistler, olası aşağı yönlü senaryoda 55 bin dolar desteğinin kaybedilmesi durumunda 52 bin 500 dolar ile 50 bin dolar bölgelerinin takip edileceğini, olası bir yükseliş senaryosunda ise yeniden 67 bin dolar ve 69 dolar bölgelerinin takip edileceğini ifade ediyor.

Ethereum’da (ETH) Son Durum

Geçtiğimiz hafta gelen düşüşler ile birlikte 4 bin dolar desteğini kısa süreliğine kaybeden Ethereum (ETH) da yeni düşüşlerde Bitcoin’e paralel hareketler sergiledi. Ancak Ethereum’un yeni gelen değer kayıplarında 4 bin dolar desteğini koruması, piyasalarda olumlu bir gelişme olarak karşılandı. Yazım sırasında Ethereum 4 bin 097 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistler, olası bir aşağı yönlü kırılmada ETH’nin 3 bin 950 dolar, 3 bin 400 dolar ve 3 bin 050 dolar bölgelerine inebileceğini, olası yukarı yönlü bir kırılmada ise fiyatın yeniden 4 bin 500 dolar ve 4 bin 650 dolar seviyelerine yükselebileceğini ifade ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem