İsviçre’deki Şirketler Bitcoin ve Ethereum Ödemelerini Kabul Ediyor

Benzer Haberler

İsviçre’de faaliyet gösteren 85.000’den fazla satıcı, Fransız ödeme hizmetleri sağlayıcısı Worldline ve kripto odaklı finansal hizmetler veren Bitcoin Suisse arasındaki ortaklık sayesinde müşterilerinden kripto para cinsinde ödeme alabiliyor. Dünyanın en zengin ülkelerinden birinde artan kripto para kullanımı, kripto para ve blockchain endüstrisinin dünya genelinde yaygınlaşmasının ve benimsenmesinin önünü açıyor.

Bunun yanında üç işletme, kurumsal müşterilere Tezos (XTZ) blok zincirinde tokenleştirilmiş varlıklar sunmak için ortaklık kurdu.

Bitcoin Suisse yaptığı açıklamada, “müşterilerin WL Crypto Payments hizmetlerini almak için bir mobil uygulama aracılığıyla veya web site aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum cinsinden ödemelerin alınabileceğini” söyledi.

Bitcoin Suisse, kripto ödemeleri iş birliğinin ilk olarak Kasım 2019’da duyurulduğunu ve İsviçre pazarındaki tüm Worldline satıcılarına sunulmadan önce bir pilot program gerçekleştirildiğini söyledi.

Bitcoin Suisse’nin CEO’su Arthur Vayloyan, “Bu, İsviçre ve dışında kriptonun benimsenmesi için tarihi bir dönüm noktasıdır. Bu adım, İsviçre’nin işbirlikçi inovasyonda lider olduğunu, kripto ve blockchain sektöründe öncü olduğunu bir kez daha gösteriyor.” Dedi.

Ayrıca zamanda InCore Bank, Tezos blok zincirinin yerel kripto para birimi olan Tezos için kurumsal düzeyde depolama, staking ve alım satım hizmetleri geliştireceğini açıkladı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem