İşte Herkesin Merak Ettiği Metaverse Coinleri!

Benzer Haberler

Metaverse projesini birçok kişi yakından takip ediyor. Özellikle kripto para yatırımcıları ve önemli kripto para borsaları metaverse coinleri yakından takip ediyor.

En Önemli Metaverse Coinlerİ

Metaverse, sanal bir evreni ifade ediyor. Dolayısıyla bu evren sanal objelerden oluşuyor. Sanal gerçekliğe, sanal eşyalara ve NFT’lere odaklı tüm kripto para projelerini metaverse coin’leri içerisine dahil edilebilir.

İşte piyasa değerine göre en büyük metaverse coin’leri…

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity, “kazanmak için oyna” mottosuyla oluşturulmuş bir platformdur. Axie Infinity dünyasında oyuncular, ekosisteme katkı sağladıkça, ödüllendirilir ve gelir elde ederler. Proje, Vietnam’da Sky Mavis isimli bir oyun firması tarafından 2018 yılında hayata geçirildi.

Piyasa değeri: 8.7 milyar dolar
İlk fiyatı: 0.1 dolar
Şimdiki fiyatı: 150 dolar
Bir aylık fiyat değişimi: %120

Decentraland (MANA)

MANA, kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmalarına, deneyimlemelerine ve bunlardan para kazanmalarına olanak tanıyan, Ethereum tabanlı bir sanal gerçeklik platformudur.

Piyasa değeri: 2.4 milyar dolar
İlk fiyatı: 0.024 dolar
Şimdiki fiyatı: 1.39 dolar
Bir aylık fiyat değişimi: %105

Enjin Coin (ENJ)

Enjin, oyun ürünlerinden oluşan bir blok zinciri ekosistemi yaratmayı amaçlayan bir proje. Enjin Network ise kullanıcıların web siteleri ve klanlar oluşturabilecekleri, sohbet edebilecekleri, sanal eşya mağazaları kurabilecekleri bir sosyal oyun platformudur.

Piyasa değeri: 2.12 milyar dolar
İlk fiyatı: 0.05 dolar
Şimdiki fiyatı: 2.55 dolar
Bir aylık fiyat değişimi: %100

The Sandbox (SAND)

The Sandbox, kullanıcıların bir oyun biçiminde dijital varlıklar oluşturmasına, satın almasına ve satmasına imkan veren blok zinciri tabanlı sanal dünyadır. Proje 2020 yılında ortaya çıktı ve piyasaya sürüldü.

Piyasa değeri: 1 milyar dolar
İlk fiyatı: 0.0083 dolar
Şimdiki fiyatı: 1.13 dolar
Bir aylık fiyat değişimi: %75

Wemıx (WEMIX)

WEMIX, WEMADE’in blok zinciri oyun hizmetleri koluna odaklanan yan kuruluşu Wemade Tree tarafından geliştirilen blok zinciri tabanlı küresel oyun platformudur. Wemix, kullanıcılara dijital varlıklar için cüzdanlar ve pazar yerleri sağlayan oyun dApp’leri içeriyor.

Piyasa değeri: 765 milyon dolar
İlk fiyatı: 0.36 dolar
Şimdiki fiyatı: 5.90 dolar
Bir aylık fiyat değişimi: %400

Dvison Network (DVI)

Blok zinciri tabanlı bir VR içerik ekosistemi olan Dvision Network, Ethereum blok zinciri üzerinde çalışıyor. Geçen sene piyasaya sürülen Dvision Network, NFT’lerin alınıp satılabileceği bir platformu da içeriyor.

Piyasa değeri: 260 milyon dolar
İlk fiyatı: 0.04 dolar
Şimdiki fiyatı: 1.20 dolar
Bir aylık fiyat değişimi: %145

Star Atlas (ATLAS)

Star Atlas, sanal oyun metaverse’inde bulunan devasa birçok oyunculu çevrim içi oyundur. Solana blok zincirinde yer alan Star Atlas, piyasaya 2021 yılında çıktı. Kripto para borsaları FTX ve Sarum tarafından destekleniyor.

Piyasa değeri: 249 milyon dolar
İlk fiyatı: 0.00138 dolar
Şimdiki fiyatı: 0.11 dolar
Bir aylık fiyat değişimi: %38

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem