İşte Bitcoin’i Kabul Eden Dev Şirketler

Benzer Haberler

Kripto paralar artık sadece belli kişiler arasında el değiştiren değerler olmaktan çıkarak günlük hayatımızda da giderek daha fazla kullanılmaya ve yer edinmeye başlıyor.

Her ne kadar fiyatlarındaki aşırı dalgalanmalar nedeniyle günlük harcamalarda kullanmak güç olsa da artık daha fazla şirket kripto paralarla ödeme yapılmasına imkan sağlıyor.

Teknoloji şirketlerinden havayollarına bir çok firma müşterilerinin kripto paraları resmi bir ödeme yöntemi olarak kullanmasına izin veriyor.

İşte kripto paraları kabul eden en büyük ve en çok bilinen şirketlerden bazıları:

Mastercard

Mastercard paydaşlarına kendi ağı üzerinde kripto paralarla alım satım yapabilmelerine ya da ağı dijital cüzdan gibi kullanarak saklama yapabileceklerini duyurdu. Şirket ayrıca şirketlerin sadık müşterilerine ödül olarak puan yerine kripto para verilmesinin de önünü açtı.

Böylece kullanıcılar yaptıkları tüketim karşılığında ödüllerini kripto para cinsinden alabilecek. Kredi kartı devi bunu sağlayabilmek için New York merkezli dijital varlık platformu Bakkt Holdings ile işbirliğine gitti.

Pavilion Hotels & Resorts

Hong Kong merkezli Pavilion Hotels & Resorts Grubu dijital paralarla ödeme kabul eden ilk uluslararası otel zinciri oldu.

Amsterdam, Madrid, Lizbon, Roma, Bali ve Puket gibi destinasyonlarda işletmeleri olan grup ödeme platformu Coindirect ile kurduğu işbirliği ile Bitcoin ve Etherum’un da olduğu yaklaşık 40 farklı kripto para cinsinden ödemeyi kabul etmeye başladı.

AXA Insurance

Sigortacılık devi AXA Insurance nisan ayından itibaren İsviçre’deki müşterilerine Bitcoin’le ödeme yapma imkanı tanımaya başladı.

Şirket bu kararı 2019 yılında yaptırdığı bir anket sonucunda yaşları 18 ile 55 yaş arasındaki katılımcıların üçte birinin kripto paralara yatırım yaptığını ya da yapmayı düşündüğünü söylemesinin ardından aldı.

Müşteriler hayat sigortası dışındaki prim ödemelerini İsviçre Frankı’na çeviren kripto borsası Bitcoin Suisse üzerinden yapabiliyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem