İslam Memiş’ten Gram Altın Açıklaması: Bu Fırsatı Zor Bulursunuz

Benzer Haberler

Küresel ekonomi piyasalarında gözler Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan ABD Merkez Bankası’nın (Fed) Federal Open Market Committee (Federal Açık Piyasa Komitesi) toplantısına çevrildi. Fed’in para politikasına ilişkin verdiği sinyaller sonrası alacağı faiz kararı, küresel piyasalarda etkisini gösterecek. Fed Başkanı Jerome Powell, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Fed’in Mayıs’ta 50 baz puanlık faiz artışını ele alabileceğini dile getirmişti. Bu açıklamalarla birlikte piyasalarda hareketlilik yaşanırken, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcılara seslenerek piyasa değerlendirmesinde bulundu. Memiş “Dolarda Mayıs ayında başlayan yükseliş trendi Temmuz ayında pik seviyeye yükselecek. 18 liranın üzerini görebiliriz” dedi.

“Bu Fırsatı Zor Bulursunuz”

Dolar kurunda Mayıs ayında yükseliş öngören ve Temmuz ayında doların pik yapabileceğini ifade eden İslam Memiş, bu süreçte dolar kurunun 18 TL seviyesini aşabileceğini ifade etti. Dolar/TL kuru 21 Aralık 2021’de 18,40 TL ile tarihi zirvesini görmüştü. Öte yandan gram altına dair fikirlerini de dile getiren Memiş “Gram altın 910 liranın altına kadar indi. Bu fırsatı Mayıs ayından sonra zor bulursunuz” sözlerini dile getirdi. İslam Memiş elinde dolar ve altın tutanları uyardı ve “Fiziki varlıklarınıza sahip çıkın. Altın her zaman altındır” sözlerini de dile getirdi.

Memiş Dolar İçin Pik Tarihi Verdi

Memiş açıklamasında “Dolar endeksi 101 seviyesine yükseldi, dolar dünyada değer kazandı. Sabit kur politikası… Mayıs ayında başlayan yükseliş trendi Temmuz ayında pik seviyeye yükselecek. 18 liranın üzerini görebiliriz. Temmuz ayı ile yeni rekorlar görebiliriz. 2 ay sonra neler olacak bilemiyoruz. KDV indirimleri gibi tedbirler alınıyor ama yansıma yok. Demek ki bir şeyi kontrol edemiyorsunuz, nedir bu rant? Rantın belini kıramadıktan sonra eylemler boşa gider” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem