İslam Memiş Gram Altın İçin 2022 Sonu Tahminini Paylaştı

Benzer Haberler

Küresel ekonomi piyasalarında gözler bir süredir ABD Merkez Bankası’nın (Fed) açıklayacağı faiz kararlarındaydı. Öte yandan Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa bağlı gelişmeler ve Çin’de yaşanan gelişmeler de piyasalarda takip edilmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra yurtiçi piyasalarda ise gözler bir süredir TÜİK’in açıklayacağı enflasyon verilerindeydi. Fed faiz kararını açıklarken, TÜİK de Nisan ayı enflasyon verilerini açıkladı. Bununla birlikte yurtiçi piyasalarda hareketlilik de başladı. Yaşanan hareketlilikle birlikte yatırımcılar uzman ve analist yorumlarına yönelirken, bir kritik yorum da Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten geldi. Memiş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada gram altın için 2022 sonuna dair tahminini de dile getirdi. İşte detaylar…

“Bunlar Alım İçin Avantaj”

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar ile yatırımcılara seslendi. Memiş açıklamasında yatırımcıların artan değil, düşen piyasalara yönelmeleri gerektiğini dile getirdi ve bu konuda Euro/Dolar paritesi ile Sterlin/Dolar paritesinin iyi birer örnek olduğunu ifade etti. Söz konusu pariteler adına konuşan Memiş “Bunlar alım yapabilmek için çok önemli avantajlar” dedi.

İslam Memiş’ten Gram Altın İçin Fiyat Tahmini

Dünyada endişe seviyesinin arttığını hatırlatan Memiş, bu artan endişenin piyasalar üzerinde olumsuz etki göstermeye devam ettiğini ve bu olumsuz havanın süreceğini de dile getirdi. Memiş gram altının Aralık ayında 600 – 630 lira seviyelerinde olduğunu hatırlattı ve şimdilerde gram altının 880 – 960 TL aralığında olduğunu dile getirdi. Diğer yandan gümüş ile ilgili de konuşan Memiş, gram gümüşün de 7,50 lira seviyesinden 10,79 lira seviyesine yükseldiğini hatırlattı. İslam Memiş, yaptığı bu açıklamaların ardından tahminlerini de paylaştı.

Uzman isim tahmin açıklamasında “2022 yılsonunda gram altın için 1450 lira ve gümüş gram için 20 lira seviyelerinin olacağını tahmin ediyorum” sözlerini dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem