İslam Memiş Altın Piyasasını Değerlendirdi, Yatırımcılara Seslendi

Benzer Haberler

Küresel ekonomi piyasalarında altın fiyatlarında hareketli dönemler yaşanıyor. Rusya ile Ukrayna arasında başlayan savaş ile hızla yükselişe geçen altın, daha sonra düşüş eğilimine girerek uzunca bir süre burada durgun seyirde hareket etti. Bir süredir düşüşte olan ons altın ve gram altın fiyatları, yeni haftada ABD’den gelen ekonomik verilere bağlı olarak yönünü yukarı çevirdi. Altın piyasasında yeniden yukarı yönlü hareketliliğin görülmesi ile birlikte Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş de yatırımcılara seslenerek tahmin ve analizlerini paylaştı. Altın fiyatlarına ilişkin tahminlerini dile getiren uzman isim, Mayıs ayında gram altının hangi fiyatlara ulaşabileceğini de söyledi.

İslam Memiş’ten Altın Yorumları

Youtube kanalı üzerinden analizlerini paylaşan Memiş “Dövizde, altında dip seviyeleri görebilir Nisan ayında” sözlerini dile getirdi ve yaptığı açıklamada “Bu seviyeler aşağı doğru test edildikten sonra Haziran ayına kadar sürecek bir trendle fırsat vermeyeceğini tahmin ediyorum. Bu kısa vadeli agresif yukarı yönlü atakların da bir tuzak fiyatlaması olacak. Büyük ihtimalle Haziran ayında” sözlerini dile getirdi. Altın piyasalarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda ve tahminlerde bulunan Memiş, bir diğer yandan para piyasalarına ilişkin tahminlerini de paylaştı. Memiş, söz konusu açıklamasında Euro ve doları değerlendirdi.

“Altın ve Gümüş Almalı Mıyım?”

Euro ve dolar hakkında fikirlerini paylaşan Memiş açıklamasında “Euro dolar paritesi yine 1,09 seviyesinde ve yatay. Kişisel olarak kağıt paraya yatırım yapacak olsaydım bu sterlin ve Euro olurdu. Çünkü dolar endeksi karşısında değer kaybettiler. ‘Elimde dolarım var, altın ya da gümüş almalı mıyım?’ Ben kişisel olarak almayı tercih etmiyorum. Yüksek gördüğüm için elimdeki dolarla altın ve gümüş tarafına girmem. Elimdeki dolarla Euro ve sterlin almak daha ucuz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem