İran Kış Kesintilerini Önlemek İçin Kripto Madencilerine Faaliyetlerini Durdurma Emri Verdi

Benzer Haberler

İran Hükümeti kış aylarında olası bir elektrik kesintisine karşı kripto para madencilerine karşı operasyonlarını sürdürüyor. Hükümet yetkilileri soğuk kış aylarında herhangi bir elektrik kesintisi yaşanmaması için kripto para madencilerine faaliyetlerini durdurma çağrısında bulundu.

İran’daki Kripto Madencilik Çiftlikleri Kış Boyunca Kapalı olacak

Önümüzdeki aylarda düşük sıcaklıklarla birlikte ülke genelinde enerji ihtiyacının artmasını bekleyen İran hükümeti, şimdi tüketimi sınırlamak ve elektrik açığını önlemek için adımlar atıyor. Tıpkı bu yılın başlarında olduğu gibi alınan önlemler ülkenin büyüyen kripto madenciliği endüstrisini derinden etkileyecek.

İngilizce yayın yapan Financial Tribune gazetesinin haberine göre, İran elektrik üretim ve dağıtım şirketi Tavanir, kısa süre önce yetkili kripto para madenciliği merkezlerine kontak kapatma talimatını verdi.

Tavanir Sözcüsü Mostafa Rajabi Mashhadi, devlet yayın kuruluşu IRIB’ye verdiği demeçte, İran Enerji Bakanlığı’nın geçen aydan bu yana enerji santrallerinde sıvı yakıt kullanımını azaltmaya çalıştığını söyledi.

Mostafa Rajabi Mashhadi’e göre atılan bu adımlar, lisanslı kripto çiftlikleri için kullanılan elektrik hatlarının kapatılmasını ve tüketimin sıkı bir şekilde denetlenmesini kapsıyor.

Tesis bu önlemlerin, elektriğin daha yüksek talep gördüğü kış aylarında olası elektrik kesintilerini önlemeye yardımcı olacağına inanıyor. İran santrallerinin önümüzdeki birkaç ay için bir miktar yakıt tasarrufu yapmayı başardığını da sözlerine ekleyen Mashhadi, tüketicilerin gaz ve elektrik kullanımlarının hacmi konusunda dikkatli olmaları gerektiğini de vurguladı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem