IOST Nedir?

Benzer Haberler

IOST 2018 yılında üniversitedeyken ilk girişimini 40 milyon dolara satan girişimci Jimmy Zhong, Uber’da yazılım mühendisi olan Terrence Wang, Goldman Sachs’ta görev almış olan Justin Li, yapay zeka girişimcisi Ray Xiao ve Ethercap’in kurucu ortaklarından Kevin Tan tarafından kuruldu.

Hizmetlerin İnterneti coininin kısaltması olan IOST, Hizmetlerin İnterneti için kurumsal düzeyde bir blockchain platformudur. Sistem, hizmet olarak bir Blok Zinciri sağlayarak kitlesel olarak benimsenmeye hazırlıklı olan blok zinciri teknolojisine odaklanmıştır.

IOST (Internet of services) mevcut ölçeklendirme, düşük işlem hızı ve yüksek işlem ücreti sorunlarını çözmek amacıyla hazırlanmış bir Blockchain projesidir. Projenin müşteri kitlesini bütün online hizmet sağlayıcıları ve kullanıcıları oluşturuyor.

IOST’nin kendi beyanına göre rakipleriyle arasındaki en büyük fark; Ethereum saniyede 20, Tron 2 bin, EOS 4 bin işlem yaparken IOST’nin 100 bin işlem yapabilecek kapasiteye sahip olmasıdır.

Maksimum arzı 22.3 milyar olarak belirlenmiş olan IOST’nin dolaşımdaki arzı yazım esnasında 18.4 milyardır. IOST coin Binance, OKEx, Uphit, Huobi, Bithumb gibi önemli borsalar tarafından listelenmektedir.

IOST Nereden Alınır?

IOST projesi ilk piyasaya sürüldüğünde bir anda yüksek ilgi gördü, ardından gelen aylarda düşüşe geçti. Ancak hala birçok takipçisi IOST’un yenilikçi yapısıyla iyi yerlere geleceğine inanıyor. IOST halihazırda en büyük kripto para borsası olan Binance’dan satın alınabilir.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem