IOC, 2022 Kış Olimpiyatları İçin NFT Oyununu Duyurdu

Benzer Haberler

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), yeni nesil blok zinciri teknolojisini kullanarak Olimpiyat deneyimini yeniden tanımlayarak dünyaya Pekin’i sanal olarak ziyaret etme şansı sunuyor. Pekin 2022 Kış Olimpiyatları, yenilikçi ‘Play to Earn’ konsepti etrafında blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir oyun platformu olan Olympic Games Jam’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

IOC, Pekin 2022 Temalı NFT Oyununu Başlattı

Animoca Brands tarafından geliştirilen platform, artırılmış gerçeklik (AR), blok zinciri ve sanal gerçeklik (VR) teknolojilerinin en iyilerini bir araya getirecek. NEO blok zinciri üzerine inşa edilen oyun, katılımcılarına özel “nWay’s Marketplace” üzerinde lisanslı Olimpiyat pinlerinin dijital versiyonlarını temsil eden NFT’leri satın alma ve bunları diğer oyuncularla takas etme seçeneği sunacak.

Oyuncular kendileri için benzersiz avatarlar oluşturabilecek ve snowboard, kayak, futbol dahil olmak üzere altı farklı spor etkinliğinde rekabet edebilecek. Oyunun arkasındaki ‘Play to Earn’ konsepti tüm oyunları teşvik edecek ve çeşitli başarılar için NFT’ler şeklinde ödüller sunacak. Dünyanın herhangi bir köşesinde oturan kullanıcılar, Pekin Olimpiyatlarını gerçekçi bir şekilde deneyimleyebilecek ve AR/VR ara yüzü aracılığıyla en iyi sporcularla tanışabilecek.

nWay’in CEO’su Taehoon Kim, bu devrim niteliğindeki platformun Olimpiyat hayranlarının Olimpiyat tarihine çok daha etkileşimli ve ödüllendirici bir şekilde göz atmalarına imkan tanıyacağını belirtti. Taehoon Kim, oyuncuların katılımını ve Olimpiyat ruhunun devam etmesini sağlamak için, oyunu önümüzdeki aylarda sürekli güncellemelerle desteklemeyi amaçlıyoruz.” Dedi.

Bu benzersiz platform, farklı konumlar için Apple App Store ve Google Play Store’da zaten yayınlanmış olsa da henüz Çin’de mevcut değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem