IMF Başkanı Kristalina Georgieva: ” Küresel Resesyon İhtimalini Göz Ardı Edemeyiz “

Benzer Haberler

Uluslararası Para Fonu ( IMF ) başkanı Kristaline Georgieva; küresel ekonomik görünümün negatif yönlü olduğunu ve küresel çapta yaşanacak bir resesyon ihtimalinin göz ardı edilemeyeceğini açıkladı.

IMF başkanı Kristaline Georgieva, geçtiğimiz Çarşamba günü Reuters’e verdiği röportajda küresel ekonomik durum değerlendirmesi yaptı. Nisan ayındaki son güncellemeden bu yana küresel ekonomik durumun önemli ölçüde karardığını aktaran Georgieva; dünya üzerinde artan enflasyon, faiz artışları, Çin’in ekonomik büyümesinin yavaşlaması ve Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili artan yaptırımlardan dolayı 2022 yılı küresel büyüme tahmininin; bu yıl üçüncü kez olmak üzere Temmuz ayının sonunda düşürüleceğini ifade etti.

Küresel Resesyon Göz Ardı Edilemez

Dünyanın bir durgunluk dönemine girme ihtimalini değerlendiren Georgieva; bu riskin göz ardı edilemeyecek şekilde arttığını; 2022 yılının zor bir yıl olacağını fakat 2023 yılındaki durgunluk riskinin daha yüksek olduğu ifade etti. Küresel çapta fiyat istikrarının sağlanabilmesi için; daha yavaş ekonomik büyümenin ülkeler tarafından ödenmesi gereken bir bedel olduğunu sözlerine ekledi.

Kripto ve piyasalar ile ilgili en son haberleri anında öğrenmek için bizi sosyal mecralardan takip etmeyi unutmayın.

Twitter Adresimiz: Parasanal Twitter

Facebook Adresimiz: Parasanal Facebook

Telegram Kanalımız: Parasanal Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem