Hollanda Merkez Bankası, Binance Şirketine 3,3 Milyon Euro Ceza Verdi!

Benzer Haberler

Binance, yasa gereği gerekli kaydı yaptırmadan kripto hizmetleri sunduğu için Hollanda Merkez Bankası tarafından 3,3 Milyon Euro değerinde para cezasına çarptırıldı.

Mayıs 2020’de ülkede çıkartılan, ” Kara Para Aklama ve Terör Finansmanı Yasası ” uyarınca kripto alanında faaliyet göstermesi gereken şirketlerin Hollanda Merkez Bankası’na kayıt olması gerekiyor. Bu kaydı gerçekleştirmeyen Binance şirketi ise, 3,3 Milyon Euro’luk bir ceza ile karşı karşıya kaldı. 2021 Ağustos ayında Binance şirketinin ülkedeki faaliyetleri konusunda çok ciddi ihlalleri olduğunu açıklayan Hollanda Merkez Bankası, bu gelişmenin ardından şirketin gerekli lisansları almak için kayıt başvurusunda bulunduğunu doğruladı.

” Karara Saygı Duyuyoruz “

Binance şirketinin temsilcilerinin açıklamalarına göre; ” Binance Nederland BV ” ismi ile kripto hizmet sağlayıcısı olarak kayıt başvurusunda bulunduklarını, bugünkü kararın her yönü hakkında aynı görüşü paylaşmasalar da Hollanda’da ki yasa düzenleyicileri ve otorite hakkında derin saygı duyduklarını ve uzun zamandır beklenen bir dönüm noktasında olduklarını aktardı.

Kripto ve piyasalar ile ilgili en son haberleri anında öğrenmek için bizi sosyal mecralardan takip etmeyi unutmayın.

Twitter Adresimiz: Parasanal Twitter

Facebook Adresimiz: Parasanal Facebook

Telegram Kanalımız: Parasanal Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem

Parasanal mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Uygulamayı İndir
X