Hindistan Merkez Bankası Kripto Yasağı Hakkında Konuşuyor!

Benzer Haberler

Hindistan Merkez Bankası yetkilileri kripto para birimlerine karşı sert bir duruş sergiledi. Kripto para yasağı kapıda mı?

Hindistan Merkez Bankası’ndan T. Rabi Sankar, kripto para birimlerini Ponzi planlarıyla karşılaştırdı. Rabi Sankar yaptığı açıklamalarda kripto paralara karşı güçlü bir duruş sergiledi.

Merkez Bankası Başkanı Kripto Para Yasağına İlişkin Açıklamalar Yaptı

RBI Başkan Yardımcısı Sankar, 14 Şubat’taki açılış konuşmasında kripto ile ilgili açıklamalar yaptı. Sankar, açılış konuşmasında dinleyicilere şunları söyledi:

“Kripto para birimlerinin bir para birimi veya emtia olarak tanımlanmaya uygun olmadığını da görmüş olduk.”

Merkez Bankası yetkilisi, kripto para birimlerini yasaklamanın ve düzenlememenin Hindistan hükümeti için “en çok tavsiye edilen seçenek” olacağını söyledi.

Sankar, açıklamalarına olumsuz netice bildiren cümlelerle devam etti;

“Kripto paralar bir para birimi veya finansal varlık değildir. Hatta bununla birlikte dijital bir varlık da değildir. Bu nedenle, herhangi bir finansal sektör düzenleyicisi tarafından düzenlenemez. Ayarlanmamış bir şeyi değiştirmek imkansızdır.

Sankar, kripto para düzenlemesinin sonunda onu bir değer deposu ve hatta bazı durumlarda para birimi olarak kullanmayı mümkün kılacağına inanıyor. Sadece düzenlemek, hükümet tarafından belirlenen çerçeve içinde kullanımını teşvik etmeye yardımcı olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem