Hillary Clinton, Biden Yönetimine Kripto Paraları Düzenlemeye Çağırdı

Benzer Haberler

Eski ABD Başkan Adayı Hillary Clinton, Biden yönetimine kripto para piyasalarının düzenlenmesi için çağrıda bulundu. Clinton devlet dışı aktörlerin yanı sıra, Rusya ve Çin gibi ülkelerin de her türlü teknolojiyi kendi çıkarlarına göre manipüle edebileceğini, ülkelerin rezerv para birimi olan doları istikrarsızlaştırabileceğini ifade etti.

Hillary Clinton Kripto Düzenlemesinin Önemini Vurguluyor

Eski Demokrat Başkan Adayı Hillary Clinton, salı günü MSNBC ile yaptığı röportajda kripto paralar hakkında konuştu. Geçen hafta yaptığı kripto açıklamasını detaylandıran Clinton, teknolojinin Çin ve Rusya gibi ülkeler tarafından ABD’yi baltalamak için manipüle edilebileceği konusunda uyardı.

Clinton şunları vurguladı:

“Biz sadece Çin, Rusya veya başkaları gibi her türlü teknolojiyi kendi çıkarları için manipüle eden devletlere değil, devlet dışı aktörlere de bakıyoruz. Devletlerle uyum içinde ya da kendi başlarına bırakıldıklarında, ülkeleri istikrarsızlaştırmakla birlikte rezerv para birimi olan doların da istikrarını bozuyor. Biden yönetiminin ele alması gereken pek çok büyük soru var.

Eski dışişleri bakanı ayrıca şunları kaydetti:

“Bilgi çağı için kesinlikle yeni kurallara ihtiyacımız var. Çünkü mevcut yasalarımız, çerçevemiz, karşı karşıya olduğumuz durum için yeterli değil.”

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem