Hackerlar Omni’den 1.4 Milyon $ Çaldı!

Benzer Haberler

NFT platformu olan Omni, akıllı sözleşmesinde bulunan bir açık sebebiyle 1.300 ETH ( yaklaşık 1.43 Milyon $ ) değerinde kayba uğradı.

Kullanıcıların NFT koleksiyonlarını stake ederek ETH vb tokenlar almasını sağlayan platform Omni, hackerların saldırısına uğradı. Protokolünde yeniden giriş güvenlik açığı bulunan platform, ünlü NFT koleksiyonu Doodles projesinin sözleşmede bulunan açıktan dolayı ETH temin etmek için tekrar tekrar stake edilmesi ile gerçekleşti. Stake edilen NFT’lerden biri hariç hepsinin geri çekerek bu açıktan yararlanan hackerlar, stake edilen tutar ile daha fazla Doodles satın aldı ve yeniden bu işlemleri gerçekleştirerek 1.4 Milyon $’lık bir soyguna imza attı.

Kayıp 1.4 Milyon $

Omni yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, kaybın 1.300 ETH ( WETH ) civarında olduğu tespit edildi. Henüz beta aşamasında olan bu özellik sayesinde herhangi bir müşterinin fonuna zarar gelmediğini aktaran yetkililer, hackerın Etherscan üzerinden alınan verilere göre kazandığı parayı Tornado Cash vasıtası ile akladığını ifade etti.

Kripto ve piyasalar ile ilgili en son haberleri anında öğrenmek için bizi sosyal mecralardan takip etmeyi unutmayın.

Twitter Adresimiz: Parasanal Twitter

Facebook Adresimiz: Parasanal Facebook

Telegram Kanalımız: Parasanal Telegram

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem