Güney Kore, Ülkedeki Kripto Borsalarının Üçte Birini Kapatacak!

Benzer Haberler

Güney Kore’deki yeni kripto borsası düzenlemeleri, ülkedeki 63 kripto borsasından 24’ünü faaliyet dışı kalmaya zorlayacak. Düzenlemelerin bir aydan kısa bir süre içinde yürürlüğe girmesi bekleniyor. Yetkililer, kripto endüstrisinden gelen itirazlara rağmen son tarihi uzatma konusunda kararlı.

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre, bölgedeki kripto borsalarının üçte biri büyük olasılıkla son tarihe kadar kapatılacak. Söz konusu borsalar, bu yılın başlarında yürürlüğe giren bir yasanın parçası olan uyumluluk gerekliliklerini henüz karşılamadı.

Borsaların, Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı’nın (KISA) onayı ile Bilgi Sistemi Yönetim Sistemi (BGYS) sertifikası almaları gerekiyor. Böylece kişisel bilgilerinin güvenliğini garanti eden bir sistem başarıyla kurulmuş olacak. FSC, basın bülteninin sonunda, kullanıcılara herhangi bir borsanın aniden kapanması durumunda önleyici tedbirler almalarını, nakit ve kripto para yatırmalarını geri çekmelerini tavsiye eden bir uyarı yayınlayacak kadar ileri gitti.

Güney Kore, kripto izleme ve düzenleyici sistemlerini aktif olarak artırıyor. Eylül ayında, yetkililerin yasadışı faaliyetlerde bulunan ve sahte hesaplar içeren 11 kripto borsasını kapatacağı belirtildi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem