Güney Kore, Metaverse Platformlarına 177 Milyon $ Yatırım Yapacak!

Benzer Haberler

Güney Kore hükümeti, metaverse platformlarına doğrudan 177 Milyon $ yatırım yapacağını açıkladı.

Gney Kore bilim, bilgi ve iletişim teknolojileri bakanı Lim Hyesook tarafından yapılan açıklamalara göre; bu alanda faaliyet gösteren ulusal metaverse şirketlerine doğrudan 177 Milyon dolardan fazla yatırım yapılacağı açıkladı. Bu açıklamadan sonra Güney Kore; metaverse platformlarına yatırım yapan ilk ülkelerden birisi oldu.

                                                                              Güney Kore Bilim, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanı Lim Hyesook

KEŞFEDİLMEMİŞ BİR ALAN 

Meta veri, gelişen ve değişen teknolojiye ayak uydurmak isteyen firmalar tarafından çokça yatırım yapılan bir alan. Bazı ülkeler de bu alana yatırım yaparak geleceklerini garanti altına almak istiyor. Güney Kore’de bu ülkelerden bir tanesi. Güney kore hükümetine göre metaverse; ” Belirsiz potansiyele sahip, haritalanmamış bir dijital kıta. ”

Güney Kore hükümetinin bu yatırımı; geçtiğimiz aylarda yürürlüğe sokacağını duyurduğu, vatandaşlarını tamamıyla dijital bir topluma dönüştürülmesinin planlandığı ” Dijital Yeni Anlaşma ” projesinin bir parçası. Aktif olarak bu sektöre giriş yapan Güney Kore’nin ardından, diğer ülkelerin de bu yatırımının sonuçlarını dikkatle takip ettikleri tahmin ediliyor.

Kripto ile ilgili en son haberler için bizi twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.
Twitter Adresimiz: Parasanal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem