Güney Kore Kripto Para Vergilendirme Sistemini Güçlendirecek

Benzer Haberler

Korea Times tarafından bu hafta yayınlanan bir rapora göre, Güney Kore’nin finansal liderliği, kripto vergilerini zamanında uygulamak için mücadele ediyor.

Güney Kore Maliye Bakanlığı, 1 Ekim’den 1 Ocak’a kadar 2.5 milyon won’un (2.100 USD) değerinde kripto varlık kazançları için %20’lik bir vergiyi şimdiden erteledi.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Hong Nam-ki’ye göre, vergilendirme hususundaki gecikmeler icra eylemlerini tehdit ediyor. Ancak muhalefet partisi, mevcut vergilendirme mekanizmasının hazır olmadığını iddia ederek, 1 Ocak’ta yürürlüğe girmesi beklenen eylem planının tarihini ertelemeye çalışıyor.

Yerel Finansal Hizmetler Komisyonunun da token listeleme ve listeden çıkarma uygulamalarının araştırıldığını söylüyor. Başkan Koh Seung-beom, özellikle baskın borsa Upbit’in listeleme ücretlerinde aldığı 4 trilyon won (3.35 milyar USD) ile ilgileniyor.

Güney Kore’nin kripto ticaret pazarı özellikle ülke nüfusuyla orantılı olarak, tarihsel süreçten ötürü de önemli olmuştur. Mali düzenleyiciler ve kanun koyucular, özellikle kaldıraçlı ticaret olmak üzere kripto para sektörüne giderek daha fazla ilgi gösteriyor. Bunun yanında OKEx ve Binance gibi birkaç büyük uluslararası kripto borsasının Güney Kore şubeleri de geçen yıl ülkeyi terk etti.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem