Güney Avrupa’nın En Büyük Eğlence Parkında BTC Devri Başlıyor!

Benzer Haberler

Kripto para birimlerinin gün geçtikçe daha yaygın hale gelmesi, geleneksel ekonomi piyasalarında kriptoların kendilerine daha fazla yer bulması kripto para toplulukları ve destekçileri tarafından fazlasıyla olumlu karşılanıyor. Zira reel alışverişlerde doğrudan kripto para kullanılabilmesi, kripto paraların daha fazla yaygınlaşarak daha fazla insana ulaşması anlamına geliyor. Bu yönde atılan adımlar son dönemlerde artmaya başladı. Örneğin ABD merkezli, dünyanın en büyük sinema salonu zinciri AMC Entertainment, kripto paralarla ödemeleri kabul etmişti. AMC CEO’su, Twitter üzerinden yaptığı ankette, kabul edilen kripto para birimleri arasında Dogecoin (DOGE) olup olmaması konusunu da gündeme taşımıştı. Bu yönde AMC’nin attığı adımlar sonrası, Güney Avrupa’nın en büyük eğlence parkında da artık Bitcoin (BTC) kabul görmeye başladı.

PortAvnetura World, 2022’de BTC Ödemelerini Kabul Edecek

AMC CEO’su yaptığı açıklamalarında şirketin artık Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) kabul edeceğini duyurmuştu. Anketten ezici çoğunlukla DOGE’un da ödemelerde kabul edilmesi gerektiği fikri çıkınca CEO, DOGE’un da kabul edilmesi için adımlar atacaklarını ifade etmişti. AMC’nin attığı adımın sıcaklığı geçmemişken, bir haber de Güney Avrupa’nın en büyük eğlence parkı olma özelliğini taşıyan, İspanya’nın Tarragona şehrindeki PortAventura World’den benzer bir adım geldi. Yakın tarihli bir açıklamaya göre PortAventura World, 2022 yılında Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul etmeye başlayacak.

Yılda 5 Milyon Ziyaretçi Alıyor

PortAventura World aslında sadece bir eğlence parkı değil. Bu tesiste iki tema parkı ve altı otel bulunuyor. Eğlence kompleksi olarak hizmet veren PortAventura World, Güney Avrupa bölgesinin en büyük tatil beldesi olarak biliniyor ve tesisi yılda ortalama 5 milyon kişi ziyaret ediyor. Bu tesiste Bitcoin’in ödemelerde kullanılabilecek olması, kripto para piyasalarında bir kez daha heyecan yarattı.

Avrupa’nın En Hızlı ve En Yüksek Roller Coaster’ı Bu Parkta

PortAventura World, tüm dünyada en çok da roller coaster’ı ile tanınıyor. Zira bu tesisteki roller coaster, Avrupa’nın en yüksek ve en hızlı roller coaster’ı olma özelliği taşıyor. Tesisteki roller coaster, saatte 180 km/h hıza ulaşabilen Red Force için yılda binlerce insan bu tesise akın ediyor. Şirketin açıklamalarına göre BTC’nin ödemelerde kabul edilmesi, dijitalleşmeyi geliştirme ve yeniliği teşvik etme çabasının bir parçasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem