Google Play Sahte Kripto Para Uygulamalarını Kaldırdı!

Benzer Haberler

Son zamanlarda Bitcoin ve diğer kripto para uygulamalarının hayli ilgi görmesinden dolayı, sahtecilik ve dolandırıcılık haberleri artış gösterdi. İnsanlar kripto para borsalarını kısa yoldan zengin olma hayallerini gerçekleştirecek bir mecra olarak görürken, anlık bir dikkatsizlik sonucunda veya bilinçsiz bir yatırım sonucunda simsarların tuzaklarına kurban gidebiliyor. Bazı büyük teknoloji irketlerinin Bitcoin’i kabul etmesiyle birlikte, Google Play’da bulunan birkaç kripto para madenciliği internet ve türevlerinde yabani ot gibi türedi.

Trend Micro’daki güvenlik araştırmacıları, Google Play Store’da en az sekiz sahte kripto para Android uygulaması tespit etti. Uygulama açıklaması, kullanıcıların başlangıçta ücretsiz olarak kripto para madenciliği yapmasına izin vereceğini söylüyor, ancak daha fazla madencilik yeteneği eklemek için uygulama müşterilerden ödeme yapmasını istiyor. Fakat gerçekte hiçbir zaman reklamı yapılan işlemler gerçekleştirilmiyor.

Trend Micro güvenlik araştırma raporunda, Daily Bitcoin Rewards – Bulut Tabanlı Madencilik Sistemi adlı uygulama, kullanıcılarından en sevdikleri madencilik makinelerini “satın alarak” kripto madenciliği kapasitelerini yükseltmelerini ve daha hızlı bir oranda daha fazla para kazanmalarını istiyor” Dedi.

Google Trend Micro’nun raporunu dikkate aldı ve Play Store’daki 8 sahte uygulamayı kaldırdı.

Sahte uygulamaların listesi:

1) BitFunds – Kripto Bulut Madenciliği
2) Bitcoin Miner– Bulut Madenciliği
3) Bitcoin (BTC) – Havuz Madenciliği Bulut Cüzdanı
4) Crypto Holic – Bitcoin Bulut Madenciliği
5) Daily Bitcoin Rewards– Bulut Tabanlı Madencilik Sistemi
6 ) Bitcoin 2021
7) MineBit Pro – Kripto Bulut Madenciliği ve btc madenciliği
8) Ethereum (ETH) – Havuz Madenciliği Bulutu

Trend Micro, Play Store’da hala bu türden yüzden fazla kripto para uygulaması olduğunu söylüyor ve Android telefon kullanıcılarına bilinmeyen yayıncılar tarafından geliştirilen uygulamalara karşı dikkatli olmalarını tavsiye ediyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem