Galaxy Digital CEO’suna göre Powell’ın Adaylığı Kripto Pazarına Zarar Verebilir

Benzer Haberler

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, Jerome Powell’ın Federal Rezerv başkanı olarak ikinci bir dönem için yeniden aday gösterilmesi durumunda kripto para piyasasının büyümesini yavaşlatabileceğinden endişe duyuyor.

Galaxy Investment Partners’ın kurucusu ve CEO’su, bir Bitcoiner olarak değil, genel bir yatırımcı olarak ortaya çıkıyor.

24 Kasım’da CNBC’nin “Amerika’da Kripto Gecesi” ile yaptığı röportajda konuşan Novogratz, Powell’ın yeniden atanmasının ardından “makro hikayenin biraz değiştiğini” ve kripto varlıklarında “insanların oldukça düşüşe geçtiğini” söyledi.

Powell’ın gelecek yıl Fed’e liderlik etmek için aday gösterilmesinin ardından kripto para birimi fiyatları düştü ve Novogratz, böyle bir atamanın gerçekleşmesi durumunda kripto fiyatlarının daha da bozabileceğine inanıyor.

İşte Mike Novogratz’ın o demeci:

“ABD’de enflasyon oldukça kötü bir şekilde ortaya çıkıyor. Dolayısıyla, Fed’in biraz daha hızlı hareket etmek zorunda kalacağını görebiliriz. Bu, tüm varlıkları yavaşlatır. Nasdaq’ı yavaşlatır. Oranları düşündüğümüz zaman kriptoların seyrini yavaşlatacaktır.”

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem