Galaxy Digital CEO’su BTC İçin Ralli Tarihi Verdi!

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerde dalgalı fiyat hareketlilikleri sergileyerek volatil yapısını bir kez daha ortaya koydu. Özellikle kripto para karşıtları tarafından en çok da volatilite nedeniyle eleştirilen Bitcoin, güçlü değer artışlarıyla başladığı Eylül ayını, gelen düşüşler sonrası yatay seyirde tamamlamaya hazırlanıyor. BTC, gelen son düşüşlerin ardından 42 bin dolar ile 45 bin dolar aralığında konsolidasyon yaşamaya başladı. Bu konsolidasyon ile birlikte, piyasada birçok analist ve ünlü isim de BTC’nin yakın dönemde yükselişe geçeceği fikrini ortaya koymaya başladı. O isimlerden biri olan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz da olası Bitcoin rallisinin ne zaman başlayacağına ilişkin fikir ve yorumlarını dile getirdi.

Mike Novogratz’ın BTC Tahminleri

Bitcoin ve olası ralli ile ilgili olarak CNBC’ye açıklamalarda bulunan ünlü CEO Novogratz’a göre BTC’nin bir sonraki rallisi 2021’in sonlarında gerçekleşecek. Ünlü CEO, BTC’nin şu sıralar konsolidasyon evresinde olduğunu ifade etti ve BTC’nin, 40 bin dolar bandını korumasının önemli olduğunu vurguladı. Ancak ünlü CEO’ya göre Bitcoin, her ne kadar 40 bin dolar seviyesindeki kritik desteği koruyor olsa da olası bir yükseliş öncesinde 38 bin doları da tekrar test edebilir. 2021 sonlarında BTC rallisinin gerçekleşebileceğini ifade eden Novogratz, şimdilerde ise volatilitenin devam devam edeceğini düşünüyor.

Çin Haberleri BTC’yi Yavaşlattı

Bitcoin, aslında Eylül ayına 50 bin doları test ederek girdi ve ilk günlerde 52 bin dolar seviyesinin de üzerine çıktı. Ancak daha sonra 7 Eylül tarihinde BTC, hızlı bir değer kaybı yaşayarak 43 bin dolar bandına kadar geriledi. BTC’deki bu gerileme daha sonra yerini toparlanmalara bıraktıysa da daha sonra devreye Çin girdi. Bu kez de BTC, Çin’den gelen yasaklama haberleri sonrası kısıtlı da olsa değer kayıpları yaşadı. Yaşanan değer kayıpları sonrası toparlanarak 43 bin dolar bandında dengesini bulan BTC için, bazı analistler yılın 3. çeyreğinde sert değer artışlarının görülebileceğini düşünüyor.

Bitcoin Ne Durumda?

Bitcoin yazım sırasında 43 bin 537 dolar seviyesinde işlem görüyor. Güne 41 bin 534 doalr seviyesinde başlayan BTC bir önceki gün başlattığı hafif yükselişlerini devam ettirdi ve yeni güne %4,80 oranında değer kazancı ile başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem