FSC’den Gözdağı: 24 Kripto Borsası Kapanabilir!

Benzer Haberler

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) tarafından yapılan açıklama sonrasında 24 kripto para borsası kapanma tehlikesiyle karşılaştı.

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) yaptığı yeni açıklama ile birlikte ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarıyla ilgili riskli bir süreç başladı. Halihazırda Güney Kore’de resmi olarak faaliyet gösteren 63 kripto para borsası mevcut. Ancak ülkede uygulanan son yönergelere uyum sağlamayan 24 borsa için büyük bir kapanma risk var. Ülkede faaliyetlerini sürdürmek isteyen tüm borsalar için oldukça katı kurallar getiren FSC, yaptığı son açıklama ile 24 borsaya adeta göz dağı verdi.

24 Kripto Borsası Şartları Yerine Getirmiyor

Yakın zamanda yapılan açıklamalarda ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarının, Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı’ndan “Bilgi Sistemi Yönetim Sistemi” sertifikası alma zorunluluğu getirilmişti. Bugüne kadar 63 borsadan 39’u gerekli sertifikayı alarak şartları yerine getirdi. Ancak 24 borsa, ilk şartı yerine getirmedi. Mevcut sistem ile birlikte borsalarda kullanıcı bilgilerinin korunması hedefleniyor. FSC yaptığı açıklamalarda aba altından sopa gösterirken, 24 Eylül tarihine kadar şartları yerine getirmeyen borsaların faaliyetlerini sonlandıracağını duyurdu.

Başvurular Tek Başına Yeterli Değil

Borsaların tek başına başvuru yapması yeterli değil. Zira yapılan resmi açıklamalarda yapılan başvuruların detaylı bir şekilde incelendiği ve uygun olanlar için başvuruların kabul edileceği ifade edildi. Açıklamada, bu başvuruların ajans tarafından reddedilme olasılığının bulunduğu da belirtildi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem