Fransa Merkez Bankası yetkilisi: DeFi Deneetlenmeli

Benzer Haberler

Fransa merkez bankasının üst düzey bir yetkilisi bu ayın başlarında Avrupa’daki düzenleyicilerin merkezi olmayan finansın (DeFi) doğrudan denetlemesi gerektiğini söyledi.

Banque du France’ın ilk Başkan Yardımcısı Denis Beau, pazar günü Bank of International Settlements’ı ilgilendiren bazı açıklamalarda bulundu. Denis Beau, dijital para birimlerinin (CBDC’ler) geliştirilmesine ve merkez bankasının bu alandaki pilot programına odaklandı. Fransa Merkez Bankası, Avrupa Merkez Bankası’nın öncülük ettiği bir girişim olan “Dijital Euro” projesine de katılım sağlıyor.

Beau, sözleri sırasında Avrupa’da kripto odaklı düzenlemenin gelişimi hakkında yorum yaptı ve “çok önemli olan bazı düzenleyici yapılandırmaların şart olduğunu belirtti.

Beau sözlerine şöyle devam etti:

“Özellikle protokollerin aracılar olmadan otomatik olarak yürütüldüğü bir ortamda ihraççıların ve hizmet sağlayıcıların kolayca tanımlanamadığı DeFi denetiminden bahsediyorum. Sunulan hizmetler için sabit bir yargı yetkisi yoktur.”

Beau tarafından atıfta bulunulan düzenleyici tekliflerden biri olan Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA), DeFi’ye özel herhangi bir hüküm içermiyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem

Parasanal mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Uygulamayı İndir
X