Finlandiya Ele Geçirdiği 1.889 Bitcoin’i 47 Milyon Dolara Sattı!

Benzer Haberler

Finlandiya, narkotik vakalarda ele geçirdiği 1.889 Bitcoin’i, 47 Milyon Dolar’a sattığını açıkladı. Finlandiya Maliye Bakanı daha öncesinde yaptığı açıklamada, bu satıştan elde edilen gelirin Ukrayna hükümetine bağışlanacağını açıklamıştı.

Finlandiya hükümeti tarafından Perşembe günü yapılan açıklamada; uyuşturucu ve doping maddelerle ilgili suçlara ilişkin soruşturmalarda ele geçirilen 1.889 Bitcoin’in, 47 Milyon Dolar’a satıldığı açıklandı. Kripto varlıkları, Finlandiya Gümrüğü tarafından seçilen iki kripto para birimi komisyoncusu tarafından pazarlık usulüyle satıldığı, yaklaşık 90 Bitcoin’in  satılması için ise yasal prosedürlerin tamamlanmasının beklendiği ifade edildi.

Yüz Binlerce Dolar Değerinde Kripto Varlık Yakalandı

Bitcoin dışında diğer kripto varlıklara da el koyduğunu açıklayan Finlandiya hükümeti, soruşturmalar devam ettiği için miktar konusunda ayrıntı paylaşmadı; fakat uzmanlara göre yüz binlerce dolar değerinde kripto varlığa sahip. Hükümet, 2016 yılında Finlandiyalı uyuşturucu şebekelerine yapılan operasyonda 1.666 adet BTC ele geçirmişti.

Kripto ve piyasalar ile ilgili en son haberleri anında öğrenmek için bizi sosyal mecralardan takip etmeyi unutmayın.

Twitter Adresimiz: Parasanal Twitter

Facebook Adresimiz: Parasanal Facebook

Telegram Kanalımız: Parasanal Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem