Finans Uzmanlarına Göre Bitcoin Bu Yıl 80.000 Doları Geçecek!

Benzer Haberler

Bitcoin için 80.000 dolarlık hedefi öngören finans uzmanları, Altcoin’ler için de olumlu bir tablo çiziyor.

Finder, FinTech sektörünün uzmanlarından piyasalara ilişkin tahminler aldı. Finer’in aldığı tahminlere göre; makro piyasada uygun ortam oluşması, zincir üstü verilerin güçlü görünmesi ve ABD’deki vadeli işlem tabanlı ETF’lerin onaylanmasıyla birlikte Bitcoin’in (BTC) bu çeyrekte tüm zamanların en yüksek seviyeye çıkacak.

50 kişilik sektör paneli, Bitcoin’in yılı 71.400 dolar civarında bitirmeden önce bu çeyrekte 80.000 doların biraz üzerinde zirve yapmasını bekliyor. Cointelegraph Piyasalar verilerine göre, en büyük dijital para birimi salı günü 63.400 dolardan işlem görmeye başladı. 80.000 dolarlık hedef, önümüzdeki aylarda BTC için yüzde 28 daha fazla yükseliş anlamına geliyor.

Finder’ın panelinde Cypherpunk Holdings COO’su Daniel Cawrey, Bitcoin Reserve CEO’su Nik Oraevskiy, Kraken direktörü Jonathon Miller, Arcane araştırma analisti Vetle Lunde ve CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju yer aldı. Asya, Avrupa ve Avustralya’dan yedi üniversite profesörü de panelde görüşlerini aktardı.

Bitcoin’in son çeyrekte yükseleceğine dair müşterek fikir oluşmuş olsa da, söz konusu seviyeler, birçok analistin “muhtemel olduğuna inandığı” altı haneli fiyatın oldukça altında. Standard Chartered ve Bloomberg’den gelen tahminlere göre, lider kripto para Bitcoin, bu yıl 100.000 dolar rekorunu kıracak.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem