Fed Kararı Sonrası BTC ve ETH Ne Durumda?

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerde fiyat oynaklığı yaşamaya başladı. Mayıs ayı ortalarında 2021 rallisini durduran ve yine de ralli beklentilerini sürdüren BTC, Ağustos ayını nispeten verimli geçirdikten sonra Eylül ayına çok güçlü bir giriş yapmıştı. Ancak Eylül ayında gelen yükselişler sonrası BTC, 7 Eylül tarihinde ciddi bir düşüş yaşadı. Ardından toparlanan BTC, bu kez de son haftaya girilirken ciddi bir düşüş yaşadı. BTC düşüşünün ardından gözler, dünkü ABD Merkez Bankası (Fed) toplantısına çevrildi. Toplantıdan çıkan kararlara BTC’nin ilk tepkisi yukarı yönlü oldu. BTC ile birlikte altcoin piyasası da değer artışlarıyla karşılaşırken, lider altcoin Ethereum’un (ETH) da Bitcoin’e paralel değer artışları yaşadığı görüldü.

Fed Kararı Sonrası ETH, BTC’ye Paralel Tepki Verdi

Fed, faiz oranını 0 – 0,25 aralığında sabit tutma kararı aldı. Fed kararı öncesi gözler, bu toplantıdan çıkacak olan karardaydı. Ayrıca toplantıdan, Kasım ayında varlık alımlarının azaltılmaya başlatılabileceğine ilişkin sinyaller de geldi. Gelen haberlerin ve kararların ardından, kripto para piyasalarında olumlu bir hava oluştur ve bu hava ile birlikte, BTC öncülüğünde piyasalarda bir yükseliş dalgası başladı. Güne yeşil grafiklerle başlayan kripto para piyasalarında görülen yükseliş dalgasında, ETH de kritik 3 bin dolar seviyesinin üzerine yeniden çıkmayı başardı. ETH’nin tekrar yükselmesiyle birlikte analistler de kolları sıvadı.

Analist Aayush Jindal  ETH Analizini Paylaştı

Kripto para piyasalarının en popüler analistlerinden biri olan teknik analist Aayush Jindal, ETH için 3 bin 200 dolarlık direnç bölgesinin aşılabileceğini ve hatta devamının da gelebileceğini öne sürdü. Jindal, ETH’nin 3 bin dolar üzerinde 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yakınlarında işlem gördüğünü, 3 bin 050 dolar üzerinde yukarı yönlü iyi bir hareket başlattığını ifade etti. Jindal, ETH’nin bu yükseliş dalgasını, 2 bin 950 dolar seviyesindeki kritik direnç üzerinde gördüğü kırılma ile başlattığını ifade etti.

ETH Yükselir Mi? Kritik Noktalar

Yazım sırasında Ethereum (ETH) 3 bin 114 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analist Jindal’a göre, yukarı yönlü anlık bir direnç bölgesi, 3 bin 135 dolar seviyesinin yakınlarında bulunuyor. Analist, bu bölgede gelebilecek olası yukarı yönlü bir kırılmanın, ETH fiyatında daha yüksek seviyeleri tetikleyebileceğini iddia ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem