FBI, Kriptoyla İlgili Siber Suçluların Hızla Yükseldiğini Söyledi

Benzer Haberler

Amerika Birleşik Devletleri Federal Soruşturma Bürosu (FBI), ABD güvenlik birimlerinin kripto para sektöründe hızla artan suç faaliyetlerinin hızına yetişilememesinden yakınıyor.

Siber suç odakları, şantaj ödemesi veya fidye yazılımı saldırıları için genellikle kripto paraları kullandığı bilinen bir gerçek. FBI, siber suçluların kripto para teknolojisindeki dijital yeniliklere hızlı adapte olduğunu söyledi.

FBI Siber Bölümü Müdür Yardımcısı Bryan Vorndran, Bloomberg’e verdiği demeçte, “Kripto, şantaj ödemelerini kolaylaştırmak için birincil araçtır. Hepimiz blok zincirinin bize bazı fırsatlar sunduğunu biliyoruz. Ancak kripto ödeme yöntemi, bizim için çok büyük zorlukları beraberinde getiriyor.” Dedi.

Bitcoin, hacklenemez olduğundan ve bir bankacılık sisteminden geçmeden büyük miktarlarda anında aktarılabilir olduğundan, fidye yazılımı saldırılarında en uygun kripto para birimi haline geldi.

Kripto suçlarından kaynaklanan ve ABD hükümetinin bunlarla mücadelede ilerlemesini yavaşlatan birçok sorun arasında, şirketlerin siber saldırıların ne zaman gerçekleştiğini bildirmekte tereddüt etmesi de yer alıyor. Bloomberg’e göre bu tereddütün sebepleri cehaletten, hükümetin motivasyonuna duyulan güvensizliğe kadar uzanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem