Facebook Pay Gitti, Meta Pay Geldi!

Benzer Haberler

Meta, sosyal medya platformlarına ait özellikleri kapsamlı şekilde değiştirmeye devam ediyor. Bilindiği üzere dev sosyal medya platformu Facebook’un ismi “Meta” olarak değiştirilmişti. İlk olarak 2009 yılında karşımıza çıkan Facebook’un ödeme hizmeti Facebook Pay, bir son dakika gelişmesiyle birlikte isim değişikliğine gidiyor.

Meta’nın Finansal Hizmetler Operasyon Başkanı Stephane Kasriel, şirketin yerel ödeme aracının Meta Pay olarak adlandırılacağını söyledi. FarmVille gibi oyunların ödemeleri veya Messenger’dan para gönderilmesi için geliştirilen Facebook Pay, Meta’nın isim değişikliğine tabi tuttuğu son uygulama oldu.

Meta, Büyük Değer Kaybından Apple’ı Sorumlu Tuttu!

FarmVille gibi oyunların ödemeleri veya Messenger’dan para gönderilmesi için geliştirilen Facebook Pay’in adı, Meta Pay olarak değiştirildi.

Geçtiğimiz yıl şirketin adını değiştirerek hizmetlerini yeniden sıralamaya başlayan Facebook Ekibi, ürünlerini de yeniden isimlendirmeye başladı. Örneğin Oculus Quest VR gözlüğünü ve Facebook Portal akıllı webcam’ini artık Meta Quest ve Meta Portal olarak satışa sunuyor.

Meta’nın isim değişikliğine ilişkin son örneği ise Facebook Pay tarafında yaşandı. Finansal Hizmetler Operasyon Başkanı Stephane Kasriel’in açıklamasına göre ödeme hizmeti artık Meta Pay olarak adlandırılacak. Fakat Kasriel ödeme hizmetinin, yenilenme konusunda henüz erken aşamada olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem