Evolution Mining CEO’su: Bitcoin Yatırımcıları Tekrar Altına Yönelecek!

Benzer Haberler

Jake Klein, altının daha iyi bir yatırım aracı olduğuna inanıyor ve birçok insanın değerli metal için uçucu kripto para birimlerini değiştireceğini savunuyor.

Altın madenciliği firması Evolution Mining’in yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Jake Klein’a göre, bitcoin’in değişken doğası, altını bir kez daha tercih edilen bir yatırım aracı haline getirecek. Klein lider kripto paranın “uzun ömür ve güvenlik” endişeleri sebebiyle, altının gerisinde kalacağını savundu.

Yatırımcılar Merak Ediyor: BTC Mi, Yoksa Altın Mı?

Evolution Mining CNBC’ye verdiği bir röportajda yenilikçi yatırım araçları olan sanal paralar ile geleneksel yatırım aracı olan altını kıyasladı. Mining’e göre birçok kripto para yatırımcısı, özellikle de Bitcoin yatırımcıları, fiyatların oynaklığı sebebiyle geleneksel yatırım aracı olan altına yönelecek. Mining’in altını savunan o açıklaması:

“Kripto alanındaki oynaklığın nihayetinde insanların altına geri dönmesine yol açacağını düşünüyorum.”

Altın yüzyıllardır tercih edilen güvenli bir liman olmuştur. Uzun vadede yatırımcısına güven veren altın, insanlık tarihi boyunca hep istikrarlı oldu ve güvenilirliğini ilk günkü gibi korudu.

Öte yandan BTC’nin de faydaları var. Bu artık görmezden gelebileceğimiz basit faydalardan ibaret değil. Kripto paraların alım satım işlemleri, blockchain teknolojisiyle depolanması ve banka gibi aracı kurumları devre dışı bırakması, altın karşısında avantaj sağlıyor. Mark Cuban bu düşüncelerini bir adım daha öteye taşıyarak kripto para dünyasını “finansal din” olarak tanımladı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem