Ethereum Kurucusu, El Salvador’u Bitcoin Baskısından Ötürü Eleştirdi

Benzer Haberler

El Salvador’un Bitcoin planını benimsemesinden bir süre sonra, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin El Salvador’un şirketlere ve halka yaptığı Bitcoin baskısını eleştirdi. Ethereum kurucusu, şirketlerin Bitcoin’i kabul etmeye zorlanmaması gerektiğini vurguladı.

Buterin bu yorumlarını Reddit’te yaptı. Burada BTC’yi yasallaştırdıktan sonra El Salvador başkanına yüksek övgülerini takiben, Bitcoin maksimalistlerine daha da saldırdı.

El Salvador, Bitcoin’i benimsediğinden beri, ülke teknik aksaklıklar da dahil olmak üzere bazı zorluklarla karşı karşıya kaldı. Ancak ülke, yaşanan bu olumsuzluklara rağmen hızlı benimseme gibi bazı büyük kazanımları da kutlamayı bildi.

Bitcoin’in El Salvador’da hayata geçmesinden bu yana, Bitcoin %35 değer kazandı. Bu hamle için baskı yapan kişi hiç şüphesiz El Salvador’un devlet başkanı olan Nayib Bukele oldu. Başkan, ülkede Bitcoin’in daha fazla benimsenmesi için bastırmaya devam etti. Dahası, El Salvador’un bu yenilikçi harreketi Tonga, Brezilya ve Venezüella gibi ülkelere “kripto baharı” getirdi. El Salvador’dan sonra El Salvador’un dengi olan diğer ülkelerde de kripto para birimlerini benimseme veya düzenleme konusunda tartışmalar yürütülmeye başlandı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem