Ethereum Fiyat Tahmini: 5 Bin Dolar Direnci Kırılabilir!

Benzer Haberler

Ethereum 4.535 dolardan direncin üzerine yerleşti ve 4.650 doların üzerine çıkma girişiminde bulundu. Bitcoin hakimiyeti kararsızlığını koruyor. Ancak Ethereum güçlü pozisyonunu korumaya devam ediyor.

Ethereum gün içerisinde yeni zirveler görerek yukarı yönlü ivme kazanmaya hazır görünüyor. Bitcoin dünkü performansından sonra çoğunlukla düz bir ilerleyiş kaydediyor. Ancak yukarı doğru yönelim gözlendiyor.

Lider Altcoin olan Ethereum, bugün karışık dinamikler gösteriyor. Solana 231 doların üzerine yerleşmeye çalışıyor. XRP direnci 1,20 dolarda test ediyor. Bu arada “köpek paraları” da baskı altındaa. Shiba Inu 0.000070 doların altına yerleşti. Dogecoin 0.000066 doların altına yerleşmeye çalışırken, 0.27 dolar seviyesinin altına inmeyi sürdürüyor.

Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonunu toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun bir yüzdesi olarak ölçen Bitcoin Dominance, altcoinlere olan ilginin arttığını gösteren düşmeye devam ediyor. Şu anda, Bitcoin Hakimiyeti %43.50 civarında sıkışmış durumda. Bu seviyenin altındaki bir hareket, Bitcoin Hakimiyetini, Ethereum için yükseliş olacak olan %42.65’lik desteğe doğru itecektir.

4.535 dolarda direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başaran Ethereum, 4.650 dolar civarında ortaya çıkan bir sonraki direncin üzerine yerleşmeye çalışıyor. RSI aşırı alım bölgesine çok yakın, ancak doğru katalizörlerin ortaya çıkması durumunda yukarı yönlü ivme kazanmak için bolca alan var. Ethereum 4.650 doların üzerine çıkarsa, ek bir yukarı ivme kazanacak ve 5.000 dolar seviyesine yaklaşacak.

Destek tarafında, 4.535 dolardaki önceki direnç, Ethereum için ilk destek seviyesi görevi görecek. Ethereum bu seviyenin altına düşerse, 4.380 dolardan desteğe doğru hareket edecek.

Bu seviyenin altındaki bir hareket, Ethereum’u 4.150 dolardan destek seviyesine doğru itecektir. Ethereum, 4.150 dolardaki desteğin altına yerleşmeyi başarırsa, ek aşağı yönlü ivme kazanacak ve 20 EMA’da 4.030 dolardan bulunan bir sonraki desteğe yönelecek.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem